X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
یکشنبه 2 تیر 1387

باز هم دقیقه‌ی آخر

در دومین بازی از مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۰۸ تیم کرواسی در ضربات پنالتی مغلوب ترکیه شد.

این بازی تا دقیقه‌ی ۱۱۸ بدون گل مساوی دنبال می‌شد که کلاسنیچ در دقیقه‌ی ۱۱۸ دروازه‌ی ترکیه را بازی کرد و بازی با همین نتیجه دنبال شد. داور مسابقه برای نیمه‌ی دوم وقت‌های اضافه دو دقیقه وقت تلف‌شده اعلام کرد که تیم ترکیه موفق شد در دقیقه‌ی دوم وقت‌های تلف‌شده گل تساوی را توسط سمیح سنتورک به ثمر برساند تا بار دیگر ترکیه در دقیقه‌ی آخر موفق به کسب نتیجه‌ی مطلوب باشد.

بازی در ضربات پنالتی با دو اشتباه از بازیکنان کرواسی آغاز شد به طوری که دو بازیکن از این تیم ضربات اول و سوم را بیرون زدند و ضربه‌ی چهارم هم توسط دروازه‌بان ترکیه مهار شد تا کرواسی که با سه برد پیاپی در مرحله‌ی قبل ژا به این مرحله گذاشته بود از صعود به نیمه‌نهایی باز بماند.

ترکیه در مرحله‌ی بعد به مصاف آلمان خواهد رفت.

تیم ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
کرواسی موردلیچ سرنا راکیتیچ پتریچ -
ترکیه آردا سمیح - -

رنگ سبز: پنالتی گل شده
رنگ قرمز: پنالتی بیرون زده شده
رنگ صورتی: پنالتی توسط دروازه‌بان مهار شده

دومین تیم full point هم حذف شد

در سومین بازی مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۰۸ تیم روسیه موفق شد در وقت‌های اضافه هلند - دومین تیمی که با امتیاز کامل راهی این مرحله شد - را حذف کند.

در این بازی ابتدا در دقیقه‌ی ۵۶ پاولیوچنکو دروازه‌ی هلند را باز کرد ولی ون نیستلروی در دقیقه‌ی ۸۶ با به ثمر رساندن گل تساوی بازی را به وقت‌های اضافه کشاند.

در وقت‌های اضافه توربینسکی و آرشاوین در دقایق ۱۱۲ و ۱۲۶ با به ثمر رساندن دو گل برای روسیه اجاره ندادند که بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

به این ترتیب در مرحله‌ی نیمه‌نهایی - که ترکیه برای اولین بار به آن راه یافته - ترکیه باید به مصاف برنده‌ی دیدار اسپانیا و ایتالیا که امشب برگزار می‌شود برود.