صعود سه تیم به مرحلهی سوم و نهایی انتخابی جام جهانی در منطقهی آفریقا مسجل شد. این مسابقات علاوه بر انتخابی جام جهانی 2010، حکم انتخابی جام ملتها آفریقا 2010 را نیز دارند. بنابر این آفریقای جنوبی، میزبان جام جهانی 2010 هم در این مسابقات شرکت کرد ولی پس از 5 مسابقه، امتیازات لازم برای صعود به مرحلهی بعد (و بعد از آن صعود به جام ملتها) را به دست نیاورد:
گروه اول
جزایر قناری 1-2 کامرون
موریس 1-4 تانزانیا
گروه دوم
کنیا 4-0 نامبیا
زیمبابوه 0-0 گینه
گروه سوم
نیجر 3-1 اوگاندا
بنین 3-2 آنگولا
گروه چهارم
سیرالئون 2-1 گینهی استوایی
آفریقای جنوبی 0-1 نیجریه
گروه پنجم
لیبی 1-0 غنا
لسوتو 0-3 گابون
گروه ششم
الجزایر 3-2 سنگال
گامبیا 3-0 لیبریا
گروه هفتم
موزامبیک 1-1 ساحل عاج
ماداگاسکار 1-0 بوتسوانا
گروه هشتم
اتیوپی - مراکش (لغو شد)
موریتانی 0-1 روآندا
گروه نهم
سیشل 1-2 بوروندی
بورکینافاسو 0-0 تونس
گروه دهم
سودان 1-2 چاد
کنگو 1-0 مالی
گروه یازدهم
زامبیا - توگو (لغو شد)
گروه دوازدهم
جیبوتی 0-3 مالاوی
کنگو 0-1 مصر
جدولها در ادامه ...
جدول ردهبندی گروه 1:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
کامرون | 5 | 4 | 1 | 0 | 9 | 2 | 13 |
جزایر قناری | 5 | 3 | 0 | 2 | 6 | 5 | 9 |
تانزانیا | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 5 | 5 |
موریس | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 12 | 1 |
جدول ردهبندی گروه 2:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
کنیا | 5 | 3 | 1 | 1 | 6 | 2 | 10 |
گینه | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 | 3 | 8 |
زیمبابوه | 5 | 1 | 3 | 1 | 2 | 2 | 6 |
نامبیا | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 10 | 3 |
جدول ردهبندی گروه 3:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
بنین | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 6 | 12 |
آنگولا | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | 7 |
اوگاندا | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 8 | 7 |
نیجر | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 | 8 | 3 |
جدول ردهبندی گروه 4:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
نیجریه | 5 | 5 | 0 | 0 | 7 | 0 | 15 |
سیرالئون | 5 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 |
آفریقای جنوبی | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 5 | 4 |
گینه استوایی | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 | 9 | 3 |
جدول ردهبندی گروه 5:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
لیبی | 5 | 4 | 0 | 1 | 7 | 3 | 12 |
گابون | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 3 | 9 |
غنا | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 5 | 9 |
لسوتو | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 13 | 0 |
جدول ردهبندی گروه 6:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
الجزایر | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 4 | 9 |
گامبیا | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 | 2 | 8 |
سنگال | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 6 | 8 |
لیبریا | 5 | 0 | 2 | 3 | 4 | 12 | 2 |
جدول ردهبندی گروه 7:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
ساحل عاج | 5 | 2 | 3 | 0 | 7 | 2 | 9 |
ماداگاسکار | 5 | 1 | 3 | 1 | 2 | 4 | 6 |
بوتسوانا | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 7 | 5 |
موزامبیک | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 5 | 5 |
جدول ردهبندی گروه 8:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
روآندا | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 4 | 12 |
مراکش | 4 | 3 | 0 | 1 | 10 | 4 | 9 |
اتیوپی | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 6 | 6 |
موریتانی | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0 |
جدول ردهبندی گروه 9:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
بورکینافاسو | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 4 | 13 |
تونس | 5 | 3 | 1 | 1 | 6 | 3 | 10 |
بوروندی | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 6 | 6 |
سیشل | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 12 | 0 |
جدول ردهبندی گروه 10:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
مالی | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 7 | 9 |
کنگو | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 6 | 9 |
چاد | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | 6 |
سودان | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 8 | 3 |
جدول ردهبندی گروه 11: (اریتره از حضور در مسابقات انصراف داد)
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
سوازیلند | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 |
زامبیا | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 |
توگو | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 3 |
اریتره | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
جدول ردهبندی گروه 12:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
مصر | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 2 | 12 |
کنگو کینشاسا | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 4 | 9 |
مالاوی | 5 | 3 | 0 | 2 | 12 | 4 | 9 |
جیبوتی | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 26 | 0 |