در روز دوازدهم بازیهای انتخابی جام جهانی منطقهی کونمبول (آمریکای جنوبی)، که به شکل لیگ برگزار میشود، تیم آرژانتین با شکست 6-1 مقابل بولیوی، سنگینترین شکست 60 سال اخیر خود را متحمل شد.
ونزوئلا 2-0 کلمبیا
بولیوی 6-1 آرژانتین
اکوادور 1-1 پاراگوئه
شیلی 0-0 اروگوئه
برزیل 3-0 پرو
جدول ردهبندی این منطقه تا پایان روز دوازدهم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | پاراگوئه | 12 | 7 | 3 | 2 | 19 | 9 | 10 | 24 |
2 | برزیل | 12 | 5 | 6 | 1 | 19 | 5 | 14 | 21 |
3 | شیلی | 12 | 6 | 2 | 4 | 17 | 14 | 3 | 20 |
4 | آرژانتین | 12 | 5 | 4 | 3 | 18 | 13 | 5 | 19 |
5 | اروگوئه | 12 | 4 | 5 | 3 | 21 | 10 | 11 | 17 |
6 | کلمبیا | 12 | 3 | 5 | 4 | 6 | 10 | -4 | 14 |
7 | اکوادور | 12 | 3 | 5 | 4 | 14 | 19 | -5 | 14 |
8 | ونزوئلا | 12 | 4 | 1 | 7 | 14 | 22 | -8 | 13 |
9 | بولیوی | 12 | 3 | 3 | 6 | 19 | 25 | -6 | 12 |
10 | پرو | 12 | 1 | 4 | 7 | 6 | 26 | -20 | 7 |
در چارچوب روز هفتم مرحلهی چهارم انتخابی جام جهانی در آسیا، در حالی که تیم ایران از گروه 2 و ژاپن از گروه 1 استراحت داشتند نتایج زیر به دست آمد:
گروه 1:
استرالیا 2-0 ازبکستان
بحرین 1-0 قطر
گروه 2:
کرهی جنوبی 1-0 کرهی شمالی
عربستان 3-2 امارات
جدول ردهبندی گروه 1:
رنک | تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز |
1 | استرالیا | 5 | 4 | 1 | 0 | 8 | 0 | 8 | 13 |
2 | ژاپن | 5 | 3 | 2 | 0 | 8 | 3 | 5 | 11 |
3 | بحرین | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 6 | -1 | 7 |
4 | ازبکستان | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 8 | -3 | 4 |
4 | قطر | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 13 | -9 | 4 |
جدول ردهبندی گروه 2:
رنک | تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز |
1 | کرهی جنوبی | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 3 | 6 | 11 |
2 | کرهی شمالی | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | 2 | 10 |
2 | عربستان | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 8 | 0 | 10 |
4 | ایران | 5 | 1 | 3 | 1 | 6 | 6 | 0 | 6 |
5 | امارات | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 14 | -8 | 1 |
در 23 بازی برگزار شده انتخابی جام جهانی در اروپا، نتایج زیر به دست آمد
گروه اول
مجارستان 3-0 مالت
دانمارک 3-0 آلبانی
گروه دوم
یونان 2-1 اسرائیل
سوئیس 2-0 مولداوی
لاتویا 2-0 لوکزامبورگ
گروه سوم
ایرلند شمالی 1-0 اسلوونی
لهستان 10-0 سنمارینو
جمهوری چک 1-2 اسلوونی
گروه چهارم
ولز 0-2 آلمان
لیختناشتاین 0-1 روسیه
گروه پنجم
بوسنی و هرزهگوین 2-1 بلژیک
استونی 1-0 ارمنستان
ترکیه 1-2 اسپانیا
گروه ششم
انگلیس 2-1 اوکراین
آندورا 0-2 کرواسی
قزاقستان 1-5 بلاروس
گروه هفتم
اتریش 2-1 رومانی
فرانسه 1-0 لیتوانی
گروه هشتم
گرجستان 0-0 مونتهنگرو
بلغارستان 2-0 قبرس
ایتالیا 1-1 ایرلند
گروه نهم
هلند ۴-۰ مقدونیه
اسکاتلند ۲-۱ ایسلند
جدولها در ادامه...
ادامه مطلب ...برنامهی مسابقات انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در روز چهارشنبه 12/1/1388 در چهار کنفدراسیون فیفا به شرح زیر است. تیم ملی ایران در این روز استراحت دارد.
AFC: (آسیا)
مرحلهی چهارم (روز هفتم):
گروه اول
استرالیا - ازبکستان
بحرین - قطر
گروه دوم
کرهی جنوبی - کرهی شمالی
عربستان - امارات
CONCACAF: (آمریکای شمالی، مرکزی و دریای کارائیب)
مرحلهی چهارم (روز سوم):
هندوراس - مکزیک
آمریکا - ترینیداد و توباگو
کاستاریکا - السالوادور
CONMEBOL: (آمریکای جنوبی)
مرحلهی اول (روز دوازدهم):
ونزوئلا - کلمبیا
بولیوی - آرژانتین
اکوادور - پاراگوئه
شیلی - اروگوئه
برزیل - پرو
UEFA: (اروپا)
مرحلهی اول (روز دوم):
گروه اول
مجارستان - مالت
دانمارک - آلبانی
گروه دوم
یونان - اسرائیل
سوئیس - مولداوی
لاتویا - لوکزامبورگ
گروه سوم
ایرلند شمالی - اسلوونی
لهستان - سنمارینو
جمهوری چک - اسلوونی
گروه چهارم
ولز - آلمان
لیختناشتاین - روسیه
گروه پنجم
بوسنی و هرزهگوین - بلژیک
استونی - ارمنستان
ترکیه - اسپانیا
گروه ششم
انگلیس - اوکراین
آندورا - کرواسی
قزاقستان - بلاروس
گروه هفتم
اتریش - رومانی
فرانسه - لیتوانی
گروه هشتم
گرجستان - مونتهنگرو
بلغارستان - قبرس
ایتالیا - ایرلند
گروه نهم
هلند - مقدونیه
اسکاتلند - ایسلند
در روز دوم از مرحلهی چهارم انتخابی جام جهانی در منطقهی کونکاکاف سه بازی به شرح زیر برگزار شد:
مکزیک 2-0 کاستاریکا
ترینیداد و توباگو 1-1 هندوراس
السالوادور 2-2 آمریکا
در چارچوب روز یازدهم رقابتهای انتخابی جام جهانی در آمریکای جنوبی ۵ بازی به شرح زیر برگزار شد:
اروگوئه ۲-۰ پاراگوئه
آرژانتین 4-0 ونزوئلا
کلمبیا 2-0 بولیوی
اکوادور 1-1 برزیل
پرو 1-3 شیلی