لیگ دسته یک باشگاههای کشور با حضور 28 تیم در 2 گروه 14 تیمی قرعهکشی شد.
برنامهی مسابقات لیگ دسته یک باشگاههای کشور - جام آزادگان به شرح زیر است:
قرعهکشی مسابقات لیگ دسته یک باشگاههای کشور، جام آزادگان، صبح امروز در محل فدراسیون فوتبال برگزار شد و 28 تیم حاضر در این رقابتها در 2 گروه 14 تیمی تقسیم شدند:
پیام مشهد | برق شیراز |
شهرداری تبریز | داماش گیلان |
مس رفسنجان | پتروشیمی تبریز |
داماش ایرانیان | شن سا اراک |
تربیت بدنی یزد | فولاد گستر تبریز |
سپاهان نوین اصفهان | گل گهر سیرجان |
صنعت نفت آبادان | کوثر تهران |
پیام مخابرات شیراز | شیرین فراز کرمانشاه |
اتکا گرگان | آلومینیوم هرمزگان |
ایرانجوان بوشهر | مهرکام پارس تهران |
شهرداری بندرعباس | نساجی مازندران |
شموشک نوشهر | نفت تهران |
شاهین اهواز | فولاد نوین اهواز |
صنعتی کاوه تهران | مس سرچشمه |
* امتیاز تیم صنایع آلومینیوم اراک به شنسا اراک فروخته شد.
* امتیاز تیم نیروی زمینی تهران به فولاد گشتر تبریز فروخته شد.
* امتیاز تیم مقاومت بسیج فارس به ایرانجوان بوشهر فروخته شد.
این مسابقات از هفتهی اول مهرماه آغاز میشود.
مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور شب گذشته هفتهی پنجم خود را به پایان رساند:
نتایج هفتهی پنجم:
37* شاهین بوشهر 1-1 ابومسلم (۱۳/۶/۱۳۸۸)
گلها: بهادر عبدی (25)؛ رضا ناصحی (69)
38* پاس همدان 2-1 استقلال اهواز (۱۳/۶/۱۳۸۸)
گلها: امید خورج (87)، مجید غلامنژاد (90)؛ عبدالهادی خنیفر (۲۲)
39* ذوبآهن اصفهان 1-1 پرسپولیس (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گلها: سید محمد حسینی (58)؛ کریم باقری (53)
40* پیکان قزوین 1-0 تراکتورسازی تبریز (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گل: ایمان رزاقیراد (4)
41* راهآهن شهرری 1-1 استیلآذین (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گلها: میزبان: فرید عابدی (89)؛ علی کریمی (پ:21)
42* مقاومت سپاسی شیراز 4-0 ملوان انزلی (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گلها: شهرام گودرزی (4)، محمدرضا پورمحمد (16، 26)، سعید چاهجویی (73)
43* فولاد خوزستان 0-0 سپاهان اصفهان (۱۶/۶/۱۳۸۸)
44* صباباطری قم 1-3 مس کرمان (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گلها: میزبان: عباس محمدرضایی (3)؛ پیروز قربانی (59)، فراز فاطمی (73)، مهدی رجبزاده (90)
45* استقلال تهران 2-1 سایپا کرج (۱۶/۶/۱۳۸۸)
گلها: هادی شکوری (77)، آرش برهانی (4+90)؛ ابراهیم صادقی (78)
جدول ردهبندی لیگ برتر تا پایان هفتهی پنجم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | مقاومت سپاسی | 5 | 3 | 2 | 0 | 10 | 2 | 11 |
2 | ذوب آهن | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 | 3 | 11 |
3 | استقلال | 5 | 3 | 2 | 0 | 4 | 1 | 11 |
4 | استیل آذین | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 8 | 10 |
5 | پیکان قزوین | 5 | 3 | 1 | 1 | 8 | 3 | 10 |
6 | پرسپولیس | 5 | 2 | 3 | 0 | 8 | 6 | 9 |
7 | سپاهان | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 5 | 7 |
8 | تراکتورسازی | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 6 | 7 |
9 | مس کرمان | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 9 | 7 |
10 | صبا باطری قم | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 10 | 6 |
11 | سایپا | 5 | 2 | 0 | 3 | 3 | 7 | 6 |
12 | استقلال اهواز | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 | 8 | 5 |
13 | ملوان | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 10 | 5 |
14 | راه آهن ری | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 7 | 4 |
15 | پاس همدان | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 7 | 4 |
16 | ابو مسلم | 5 | 0 | 3 | 2 | 4 | 6 | 3 |
17 | فولاد | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 | 5 | 3 |
18 | شاهین بوشهر | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 9 | 2 |
* بازی تیمهای استقلال تهران و سایپا از ساعت 22:30 دقیقه آغاز شد و گل دوم استقلال در ساعت 00:25 دقیقهی بامداد روز 17/6/1388 به ثمر رسید که دیزترین گل در تاریخ فوتبال ایران (و بلکه جهان) بود.
مسابقات انتخابی جام جهانی در مناطق دیگر هم پیگیری شد:
منطقهی کونکاکاف:
آمریکا 2-1 السالوادور
هندوراس 4-1 ترینیداد و توباگو
کاستاریکا 0-3 مکزیک
منطقهی کونمبول:
کلمبیا 2-0 اکوادور
پرو 1-0 اروگوئه
پاراگوئه 1-0 بولیوی
شیلی 2-2 ونزوئلا
آرژانتین 1-3 برزیل
آفریقا:
گروه 1:
گابون 0-2 کامرون
توگو 1-1 مراکش
گروه 2:
موزامبیک 1-0 کنیا
نیجریه 2-2 تونس
گروه 3:
روآندا 0-1 مصر
الجزایر 1-0 زامبیا
گروه 4:
بنین 1-1 مالی
غنا 2-0 سودان
گروه 5:
مالاوی 2-1 گینه
ساحل عاج 5-0 بورکینافاسو
آسیا:
بازی رفت پلیآف:
بحرین 0-0 عربستان
مسابقات انتخابی جام جهانی در اروپا با بازیهای زیر برگزار شد:
گروه 1:
دانمارک 1-1 پرتغال
مجارستان 1-2 سوئد
گروه 2:
مولداوی 0-0 لوکزامبورگ
اسرائیل 0-1 لاتویا
سوئیس 2-0 یونان
گروه 3:
اسلوواکی 2-2 جمهوری چک
لهستان 1-1 ایرلند شمالی
گروه 4:
آذربایجان 1-2 فنلاند
روسیه 3-0 لیختناشتاین
گروه 5:
اسپانیا 5-0 بلژیک
ارمنستان 0-2 بوسنی و هرزهگوین
ترکیه 4-2 استونی
گروه 6:
کرواسی 1-0 بلاروس
اوکراین 5-0 آندورا
گروه 7:
اتریش 3-1 جزایر فارو
فرانسه 1-1 رومانی
گروه 8:
بلغارستان 4-1 مونتهنگرو
قبرس 1-2 جمهوری ایرلند
گرجستان 0-2 ایتالیا
گروه 9:
ایسلند 1-1 نروژ
اسکاتلند 2-0 مقدونیه
رقابتهای لیگ برتر باشگاههای کشور با برگزار مسابقات هفتهی سوم پیگیری شد:
19* پاس همدان 1-2 پرسپولیس
گلها: هادی اصغری (50) برای پاس و محمد پروین (74)، هادی نوروزی (89) برای پرسپولیس
20* استقلال اهواز 1-0 مس کرمان
گل: اسماعیل شریفات
21* ذوبآهن اصفهان 3-1 استیلآذین
گلها: اسماعیل فرهادی (33، 51)، سینا عشوری (88) برای ذوبآهن و علی کریمی (2+90:پ)
22* مقاومت سپاسی شیراز 3-1 سپاهان اصفهان
گلها: محمدرضا پورمحمد (10)، امین متوسلزاده (78، 4+90) برای مقاومت و فرزاد حاتمی (35) برای سپاهان
23* پیکان قزوین 4-0 ملوان انزلی
گلها: مجید خدابندهلو (9)، ایمان رزاقیراد (23)، محمدرضا طهماسبی (56)، سعید دقیقی (91)
24* راهآهن شهر ری 0-1 سایپا کرج
گل: کریم انصاریفرد (44)
25* شاهین بوشهر 2-4 تراکتورسازی تبریز
گلها: رضا بازیاری (18:پ)، محمد احمدپوری (83) برای شاهین و امیر محبی (23:پ، 88)، محمد نصرتی (60)، مهرداد پولادی (67) برای تراکتورسازی
26* صباباطری قم 2-1 ابومسلم مشهد
گلها: داوود حقی (38:پ)، فریدون فضلی (52) برای صباباطری و مصطفی شهرکی (21) برای ابومسلم
27* استقلال تهران 1-0 فولاد خوزستان
گل: رضا عنایتی (48)
جدول ردهبندی لیگ برتر تا پایان هفتهی سوم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | ذوب آهن | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | 7 |
2 | مقاومت سپاسی | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | 7 |
3 | استقلال | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 |
4 | استیل آذین | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | 6 |
5 | صبا باطری قم | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | 6 |
6 | سایپا | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | پرسپولیس | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 5 | 5 |
8 | استقلال اهواز | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | 5 |
9 | پیکان قزوین | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | 4 |
10 | تراکتورسازی | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | 4 |
11 | ملوان | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 6 | 4 |
12 | سپاهان | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 3 |
13 | راه آهن ری | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | 3 |
14 | ابو مسلم | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 |
15 | فولاد | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
16 | شاهین بوشهر | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | 1 |
17 | پاس همدان | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | 1 |
18 | مس کرمان | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 7 | 1 |
برنامهی هفتهی چهارم لیگ برتر:
28* ملوان انزلی - استقلال تهران
29* سپاهان اصفهان - استقلال اهواز
30* سایپا کرج - پیکان قزوین
31* ابومسلم مشهد - ذوبآهن اصفهان
32* تراکتورسازی تبریز - راهآهن شهر ری
33* استیلآذین - شاهین بوشهر
34* مس کرمان - پاس همدان
35* فولاد خوزستان - مقاومت سپاسی شیراز
36* پرسپولیس - صباباطری قم