مسابقات انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، روزهای آخر خود را سپری میکند و منتظر مشخص شدن چهرهی 9 تیم باقیمانده است.
پلیآف اروپا
دیدارهای رفت: (شنبه 23/8/1388)
ایرلند - فرانسه
پرتغال - بوسنی و هرزگوین
یونان - اوکراین
روسیه - اسلوونی
دیدارهای برگشت: (چهارشنبه 27/8/1388)
فرانسه - ایرلند
بوسنی و هرزگوین - پرتغال
اوکراین - یونان
اسلوونی - روسیه
پلیآف آسیا/اقیانوسیه:
نیوزلند - بحرین (رفت 0-0) (چهارشنبه 27/8/1388)
پلیآف کونکاکاف/کونمبول:
کاستاریکا - اروگوئه (شنبه 23/8/1388)
اروگوئه - کاستاریکا (چهارشنبه 27/8/1388)
روز آخر انتخابی آفریفا: (شنبه 23/8/1388)
گروه 1
توگو - گابون
مراکش - کامرون
گروه 2
کنیا - نیجریه
موزامبیک - تونس
گروه 3
مصر - الجزایر
روآندا - زامبیا
گروه 4
سودان - بنین
غنا - مالی (یکشنبه 24/8/1388)
گروه 5
ساحل عاج - گینه
بورکینافاسو - مالاوی
مرحلهی اول - 1
دوشنبه 18/8/1388
1-1* صنعت برق آذربایجان ۳-۱ قهرمان تهران (عدم حضور میهمان) (قهرمان زنجان)
1-2* ذرتکاران پارس آباد اردبیل 3-0 قهرمان مرکزی (عدم حضور میهمان) (قهرمان کرمانشاه)
1-3* استقلال جنوب تهران 1-2 قهرمان بوشهر (قهرمان ایلام)
1-4* قهرمان یزد 3-0 شهرداری ماهشهر (انصراف میهمان) (سپاهان نوین اصفهان)
1-8* گلچین رباط کریم 3-0 قهرمان گلستان (صنعت نفت آبادان)
1-9* پرسپولیس خراسان شمالی 3-0 قهرمان خوزستان (عدم حضور میهمان) (گسترش فولاد تبریز)
1-11* نیروی زمینی تهران 6-0 قهرمان سمنان (داماش گیلان)
1-12* نفت و گاز گچساران 7-0 دارتاک لرستان (نفت تهران)
1-15* شهرداری انزلی 0-3 فولاد یزد (انصراف میزبان) (مس رفسنجان)
1-16* مقاومت تهران 4-0 آریا سپاهان قم (برنده با کوثر لرستان)
1-18* قهرمان هرمزگان - داماش تهران (برنده با پتروشیمی تبریز)
1-20* پالایش گاز ایلام 3-0 شهرداری همدان (انصراف میهمان) (تربیت یزد)
۱-۲۱* کوثر آزادی فارس 0-1 قهرمان خراسان رضوی (گل گهر سیرجان)
۱-۲۲* قهرمان قم ۰-۱ شهرداری یاسوج (آلومینیوم هرمزگان)
۱-۲۴* نفت اهواز ۳-۱ قهرمان کیش (شاهین اهواز)
۱-۲۵* هما تهران ۳-۱ شهرداری لنگرود (شهرداری بندرعباس)
۱-۲۶* شهرداری زنجان ۰-۳ سپیدرود رشت (عدم حضور میزبان) (صنعت مهرکام پارس اسلامشهر)
۱-۲۷* امید حسن آباد تهران 3-0 ذوبآهن اردبیل (انصراف میهمان) (نساجی مازندران)
۱-۲۹* ملوان سپید گیلان 1-0 ماشینسازی تبریز (صنعتی کاوه تهران)
۱-۳۰* صنعت گاز سرخس 3-0 مقاومت مازندران (انصراف میهمان) (پیام مشهد)
۱-۳۱* صنعت نفت نوین آبادان 3-0 شهرداری کرمان (عدم حضور میهمان) (فولاد نوین اهواز)
۱-۳۲* افلاک لرستان ۰-۳ قهرمان همدان (انصراف میزبان) («برندهی بازی هپکو اراک - آرمین تهران»)
سهشنبه 19/8/1388
1-7* ذوب آهن نوین اصفهان ۴-۳ قهرمان کهگیلویه و بویراحمد (شیرین فراز کرمانشاه)
1-17* قهرمان کرج ۳-۰ پاس خراسان جنوبی (شموشک نوشهر)
مسابقهی فینال لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا فصل 2009 در توکیو برگزار شد و تیم پوهانگ استیلرز کرهی جنوبی با شکست تیم الاتحاد عربستان به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.
الاتحاد عربستان 1-2 پوهانگ استیلرز کرهی جنوبی
گلها: محمد حضاوی (74) برای الاتحاد و نو بیونگجای (57)، کیم هیونگیل (66) برای پوهانگ
دوره | سال | قهرمان | نایبقهرمان |
1 | 2003 | العین (امارات) | بیایسی (تایلند) |
2 | 2004 | الاتحاد (عربستان) | سونگنام (کرهی جنوبی) |
3 | 2005 | الاتحاد (عربستان) | العین (امارات) |
4 | 2006 | چونبوک (کرهی جنوبی) | الکرامه (سوریه) |
5 | 2007 | اوراواردز (ژاپن) | سپاهان (ایران) |
6 | 2008 | گامبااوزاکا (ژاپن) | آدلایدیونایتد (استرالیا) |
7 | 2009 | پوهانگ (کرهی جنوبی) | الاتحاد (عربستان) |
همانطور که از جدول بالا بر میآید تیم الاتحاد عربستان پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان میباشد؛
اما در ردهبندی کلی جام باشگاههای آسیا شرایط به گونهای دیگر است:
تیم ق ن ق ن ق ن ق ن 1 پوهانگ 3 0 1 0 2 0 0 0 2 استقلال 2 2 0 0 1 2 1 0 2 الهلال 2 2 0 0 2 0 0 2 4 الاتحاد 2 1 2 1 0 0 0 0 5 سامسونگ 2 0 0 0 2 0 0 0 6 فارمرز بانک 2 0 0 0 2 0 0 0 7 مکابی 2 0 0 0 0 0 2 0
رنگ قرمز کلی
رنگ سبز لیگ قهرمانان (2002-2009)
رنگ آبی جام باشگاهها (1991-2002)
رنگ زرد جام قهرمانان (1967-1990)
بنابراین تیم پوهانگ با قهرمانی امروز خود به صدر جدول ردهبندی کلی رقابتهای باشگاهی آسیایی صعود کرد.
پس از پایان مسابقات هفتهی شانزدهم لیگ برتر، تیم استقلال سومین شکست این فصل خود را این بار مقابل راهآهن شهر ری متحمل شد.
نتایج هفتهی شانزدهم لیگ برتر:
136* پرسپولیس 2-1 ابومسلم مشهد
137* پاس همدان 3-1 سایپا کرج
138* پیکان قزوین 1-4 سپاهان اصفهان
139* صباباطری قم 0-1 ملوان انزلی
140* استقلال اهواز 2-3 تراکتورسازی تبریز
141* ذوبآهن اصفهان 1-0 فولاد خوزستان
142* مس کرمان 2-6 استیل آذین
143* شاهین بوشهر - مقاومت سپاسی شیراز
144* راهآهن شهر ری 3-2 استقلال تهران
جدول ردهبندی لیگ برتر تا پایان هفتهی شانزدهم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | سپاهان | 16 | 9 | 4 | 3 | 28 | 13 | 31 |
2 | ذوب آهن | 16 | 8 | 6 | 2 | 26 | 16 | 30 |
3 | استقلال | 16 | 7 | 6 | 3 | 22 | 13 | 27 |
4 | استیل آذین | 16 | 7 | 6 | 3 | 29 | 23 | 27 |
5 | پرسپولیس | 16 | 6 | 8 | 2 | 26 | 20 | 26 |
6 | پیکان قزوین | 16 | 6 | 7 | 3 | 19 | 15 | 25 |
7 | مقاومت سپاسی | 16 | 5 | 9 | 2 | 21 | 15 | 24 |
8 | ملوان | 16 | 6 | 6 | 4 | 16 | 21 | 24 |
9 | تراکتورسازی | 16 | 6 | 5 | 5 | 22 | 21 | 23 |
10 | استقلال اهواز | 16 | 5 | 6 | 5 | 25 | 26 | 21 |
11 | صبا باطری قم | 16 | 6 | 2 | 8 | 23 | 23 | 20 |
12 | مس کرمان | 16 | 5 | 4 | 7 | 27 | 32 | 19 |
13 | راه آهن ری | 16 | 4 | 6 | 6 | 20 | 23 | 18 |
14 | سایپا | 16 | 4 | 5 | 7 | 20 | 28 | 17 |
15 | شاهین بوشهر | 16 | 3 | 7 | 6 | 21 | 24 | 16 |
16 | پاس همدان | 16 | 3 | 4 | 9 | 16 | 24 | 13 |
17 | فولاد | 16 | 1 | 7 | 8 | 9 | 18 | 10 |
18 | ابو مسلم | 16 | 0 | 8 | 8 | 12 | 27 | 8 |
مسابقات هفتهی هفدهم پس از سه هفته تعطیلی - که تعطیلات نیم فصل محسوب میشود - برگزار میشود.
نتایج هفتهی پنجم لیگ دسته یک باشگاههای کشور - جام آزادگان:
گروه الف:
1-29* صنعت نفت آبادان 2-0 ایرانجوان بوشهر
1-30* کاوه تهران 0-0 شموشک نوشهر
1-31* پیام شیراز 0-1 تربیت یزد
1-32* شهرداری تبریز 2-0 شهرداری بندرعباس
1-33* پیام مشهد 1-0 داماش لرستان
1-34* مس رفسنجان 1-1 اتکا گرگان
1-35* سپاهان نوین اصفهان 3-0 شاهین اهواز
گروه ب:
2-29* مس سرچشمه 1-0 نساجی مازندران
2-30* فولاد نوین اهواز 2-1 شیرین فراز کرمانشاه
2-31* مهرکام پارس تهران 1-0 شن سا اراک
2-32* آلومینیوم هرمزگان 0-2 داماش گیلان
2-33* پتروشیمی تبریز 0-1 برق شیراز
2-34* گل گهر سیرجان 2-1 نفت تهران
2-35* کوثر لرستان 2-3 گسترش فولاد تبریز
جدول ردهبندی گروه الف لیگ دسته یک:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | شهرداری تبریز | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 5 | 13 |
2 | صنعت نفت آبادان | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 4 | 12 |
3 | شهرداری بندرعبّاس | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 5 | 10 |
4 | تریبت بدنی یزد | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 4 | 9 |
5 | اتکا گرگان | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 3 | 8 |
6 | ایرانجوان بوشهر | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 6 | 8 |
7 | مس رفسنجان | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 |
8 | سپاهان نوین اصفهان | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 7 | 4 |
9 | کاوه تهران | 5 | 0 | 4 | 1 | 3 | 6 | 4 |
10 | شاهین اهواز | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 | 6 | 4 |
11 | پیام مشهد | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | پیام مخابرات شیراز | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 6 | 2 |
13 | داماش ایرانیان | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 9 | 2 |
14 | شموشک نوشهر | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 6 | 2 |
جدول ردهبندی گروه ب لیگ دسته یک:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | داماش گیلان | 5 | 4 | 1 | 0 | 9 | 2 | 13 |
2 | برق شیراز | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 | 10 |
3 | نفت تهران | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 | 2 | 10 |
4 | آلومینیوم هرمزگان | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 | 3 | 10 |
5 | فولاد گستر تبریز | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 9 | 8 |
6 | نسّاجی مازندران | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 | 3 | 8 |
7 | مس سرچشمه | 5 | 2 | 2 | 1 | 4 | 3 | 8 |
8 | صنایع اراک | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 5 | 7 |
9 | مهرکام پارس تهران | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 7 | 6 |
10 | فولاد نوین اهواز | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 |
11 | گل گهر سیرجان | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 5 | 4 |
12 | شیرین فراز کرمانشاه | 5 | 0 | 3 | 2 | 5 | 7 | 3 |
13 | پتروشیمی تبریز | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 6 | 2 |
14 | کوثر لرستان | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 8 | 1 |
مرحلهی اول جام حذفی باشگاههای کشور روز دوشنبه 18/8/1388 آغاز میشود و طبق برنامه بازیهای زیر برگزار خواهد شد:
مرحلهی اول - 1
دوشنبه 18/8/1388
1-1* صنعت برق آذربایجان - قهرمان تهران (برنده با قهرمان زنجان)
1-2* ذرتکاران پارس آباد اردبیل - قهرمان مرکزی (برنده با قهرمان کرمانشاه)
1-3* استقلال جنوب تهران - قهرمان بوشهر (برنده با قهرمان ایلام)
1-4* قهرمان یزد - شهرداری ماهشهر (برنده با سپاهان نوین اصفهان)
1-8* گلچین رباط کریم - قهرمان گلستان (برنده با صنعت نفت آبادان)
1-9* پرسپولیس خراسان شمالی - قهرمان خوزستان (برنده با گسترش فولاد تبریز)
1-11* نیروی زمینی تهران - قهرمان سمنان (برنده با داماش گیلان)
1-12* نفت و گاز گچساران - دارتاک لرستان (برنده با نفت تهران)
1-15* شهرداری انزلی - فولاد یزد (برنده با مس رفسنجان)
1-16* مقاومت تهران - آریا سپاهان قم (برنده با کوثر لرستان)
1-18* قهرمان هرمزگان - داماش تهران (برنده با پتروشیمی تبریز)
1-20* پالایش گاز ایلام - شهرداری همدان (برنده با تربیت یزد)
۱-۲۱* قهرمان فارس - قهرمان خراسان رضوی (برنده با گل گهر سیرجان)
۱-۲۲* قهرمان قم - شهرداری یاسوج (برنده با آلومینیوم هرمزگان)
۱-۲۴* نفت اهواز - قهرمان کیش (برنده با شاهین اهواز)
۱-۲۵* هما تهران - شهرداری لنگرود (برنده با شهرداری بندرعباس)
۱-۲۶* شهرداری زنجان - سپیدرود رشت (برنده با صنعت مهرکام پارس اسلامشهر)
۱-۲۷* امید حسن آباد تهران - ذوبآهن اردبیل (برنده با نساجی مازندران)
۱-۲۹* ملوان سپید گیلان - ماشینسازی تبریز (برنده با صنعتی کاوه تهران)
۱-۳۰* صنعت گاز سرخس - مقاومت مازندران (برنده با پیام مشهد)
۱-۳۱*صنعت نفت نوین آبادان - قهرمان کرمان (برنده با فولاد نوین اهواز)
۱-۳۲* افلاک لرستان - قهرمان همدان (برنده با «برندهی بازی هپکو اراک - آرمین تهران»)
سهشنبه 19/8/1388
1-7* قهرمان اصفهان - قهرمان کهگیلویه و بویراحمد (برنده با شیرین فراز کرمانشاه)
1-17* قهرمان کرج - قهرمان خراسان جنوبی (برنده با شموشک نوشهر)