مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای کشور پس از بیست و شش هفته به پایان رسید و چهرهی دو تیم از سه تیم صعودکننده به لیگ برتر مشخص شد.
نتایج هفتهی بیست و ششم (پایانی)
گروه 1:
نساجی مازندران 3-5 استیلآذین تهران
گلگهر سیرجان 0-0 صنعت نفت آبادان
شهرداری زنجان 2-0 مقاومت بسیج فارس
هما تهران 0-1 شهرداری بندرعباس
کوثر لرستان 1-1 مهرکام پارس تهران
شهرداری تبریز 1-0 صنایع اراک
سپاهان نوین اصفهان 2-4 پتروشیمی تبریز
گروه 2:
نیروی زمینی تهران 0-1 مس رفسنجان
شیرینفراز کرمانشاه 1-1 اتکا گرگان
پیام شیراز 0-1 داماش ایرانیان لرستان
تراکتورسازی تبریز 2-0 آلومینیوم هرمزگان
تربیت یزد 3-0 ماشینسازی تبریز
شاهین اهواز 1-0 شموشک نوشهر
پارس جنوبی بوشهر 2-0 دیهیم اهواز
جدول ردهبندی گروه 1:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | استیل آذین | 26 | 17 | 4 | 5 | 49 | 32 | 55 |
2 | شهرداری تبریز | 26 | 13 | 9 | 4 | 38 | 24 | 48 |
3 | پتروشیمی تبریز | 26 | 13 | 7 | 6 | 43 | 32 | 46 |
4 | صنایع اراک | 26 | 12 | 9 | 5 | 37 | 23 | 45 |
5 | گل گهر سیرجان | 26 | 10 | 9 | 7 | 33 | 30 | 39 |
6 | سپاهان نوین اصفهان | 26 | 10 | 8 | 8 | 35 | 31 | 38 |
7 | صنعت نفت آبادان | 26 | 7 | 12 | 7 | 28 | 27 | 33 |
8 | کوثر لرستان | 26 | 8 | 9 | 9 | 20 | 29 | 33 |
9 | مهرکام پارس تهران | 26 | 7 | 10 | 9 | 31 | 34 | 31 |
10 | بسیج فارس | 26 | 6 | 8 | 12 | 28 | 34 | 26 |
11 | شهرداری بندرعبّاس | 26 | 6 | 8 | 12 | 26 | 35 | 26 |
12 | نسّاجی مازندران | 26 | 5 | 10 | 11 | 25 | 36 | 25 |
13 | هما تهران | 26 | 4 | 9 | 13 | 22 | 32 | 21 |
14 | شهرداری زنجان | 26 | 3 | 10 | 13 | 19 | 35 | 19 |
جدول ردهبندی گروه 2:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | تراکتورسازی تبریز | 26 | 16 | 6 | 4 | 41 | 18 | 54 |
2 | پارس جنوبی بوشهر | 26 | 16 | 5 | 5 | 31 | 20 | 53 |
3 | مس رفسنجان | 26 | 13 | 7 | 6 | 42 | 20 | 46 |
4 | داماش ایرانیان | 26 | 10 | 10 | 6 | 26 | 19 | 40 |
5 | تریبت بدنی یزد | 26 | 9 | 11 | 6 | 32 | 24 | 38 |
6 | نیروی زمینی | 26 | 10 | 8 | 8 | 25 | 19 | 38 |
7 | شیرین فراز کرمانشاه | 26 | 8 | 12 | 6 | 30 | 25 | 36 |
8 | پیام مخابرات شیراز | 26 | 10 | 4 | 12 | 33 | 30 | 34 |
9 | اتکا گرگان | 26 | 8 | 9 | 9 | 37 | 30 | 33 |
10 | آلومینیوم هرمزگان | 26 | 7 | 12 | 7 | 30 | 24 | 33 |
11 | شموشک نوشهر | 26 | 6 | 9 | 11 | 20 | 25 | 27 |
12 | شاهین اهواز | 26 | 5 | 6 | 15 | 20 | 55 | 21 |
13 | ماشین سازی تبریز | 26 | 5 | 5 | 16 | 21 | 49 | 20 |
14 | دیهیم اهواز | 26 | 4 | 6 | 16 | 20 | 50 | 18 |
تیمهای صعودکننده به لیگ برتر: استیلآذین تهران - تراکتورسازی تبریز
تیمهای راهیافته به پلیآف: شهرداری تبریز - شاهین پارس جنوبی بوشهر
تیمهای سقوط کرده به لیگ دسته دو: شهرداری زنجان - دیهیم اهواز - هما تهران - ماشینسازی تبریز
برنامهی مرحلهی پایانی:
دیدار فینال: (زمان و مکان نامعلوم)
استیلآذین تهران - تراکتورسازی تبریز
تراکتورسازی تبریز - استیلآذین تهران
دیدار ردهبندی: (زمان و مکان نامعلوم) برنده به لیگ برتر صعود میکند.
ماشینسازی تبریز - پارس جنوبی بوشهر
پارس جنوبی بوشهر - ماشینسازی تبریز
نام: لیگ دسته دو باشگاههای ایران
فصل: 1388-۱۳۸7
تعداد تیمها: 36 تیم
طرز برگزاری:در مرحلهی اول 36 تیم در 4 گروه 9 تیمی تقسیم شدند که پس از پایان بازیهای گروهی مرحلهی اول، تیمهای اول و دوم هر گروه به مرحلهی دوم صعود کردند و تیمهای نهم هر گروه نیز به طور مستقیم به لیگ دسته سه سقوط کردند؛ از بین تیمهای هشتم چهار گروه با انجام دو بازی حذفی، دو تیم دیگر به دسته سه سقوط کرده و دو تیم برنده ابقا شدند.
8 تیم صعودکننده به مرحلهی دوم نیز در دو گروه 4 تیمی تقسیم شدند که پس از پایان بازیهای دورهای تیمهای اول و دوم هر گروه به طور مستقیم به لیگ دسته یک صعود و همچنین مرحلهی سوم صعود کردند.
در مرحلهی سوم بازیهای ضربدری و سپس ردهبندی و فینال برگزار شد.
تعداد بازیهای تنظیم شده: ۳۲۰ بازی
تعداد گلهای به ثمر رسیده: ؟ گل
میانگین گل برای هر بازی: ؟ گل برای هر بازی
پر گلترین بازی: ؟
بهترین برد: ؟
بهترین گلزن (ها):؟
بهترین تیم شهرستانی: فولاد نوین اهواز (قهرمان) - مس سرچشمه (سوم)
تیمهای سقوط کننده به دستهی پایینتر: آرارات تهران - زاگرس کردستان - تربیت بندرعباس - پاسارگاد بجنورد - شهرداری کرمان - شانیدر ارومیه
تیمهای سقوط کننده به دستهی بالاتر: فولاد نوین اهواز - نفت تهران - مس سرچشمه تهران - صنعتی کاوه تهران
لیگ دسته دو باشگاههای کشور با برگزاری دیدارهای نهایی در شهرستان محمودآباد به پایان رسید.
مرحلهی نیمهنهایی (11/3/1388)
مس سرچشمه کرمان 0-0 فولاد نوین اهواز (پنالتی: مس سرچشمه 1-4 فولاد نوین اهواز)
صنعتی کاوه تهران 1-2 نفت تهران
ردهبندی (13/3/1388)
مس سرچشمه کرمان 0-0 صنعتی کاوه تهران (پنالتی: مس سرچشمه کرمان 4-2 صنعتی کاوه تهران)
فینال (13/3/1388)
فولاد نوین اهواز 1-0 نفت تهران
* فولاد نوین اهواز قهرمان لیگ دسته دو فصل 88-1387 شد.
به این ترتیب تیمهای به ترتیب مقام به لیگ دسته یک فصل 89-1388 صعود کردند.
1. فولاد نوین اهواز
2. نفت تهران
3. مس سرچشمه کرمان
4. صنعتی کاوه تهران
بدیهی است که در سیدبندی فصل آیندهی لیگ دسته یک، تیمهای فولاد نوین و نفت در یک سید و مس سرچشمه و کاوه در سید دیگری قرار میگیرند.
با برگزاری دیدارهای مرحلهی دوم لیگ دسته دوم باشگاههای کشور، 4 تیم صعود کننده به لیگ دسته یک باشگاههای کشور فصل 89-1388 مشخص شدند:
جدول گروه الف:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | صنعتی کاوه تهران | 6 | 4 | 0 | 2 | 7 | 5 | 2+ | 12 |
2 | فولاد نوین اهواز | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 5 | 2+ | 10 |
3 | ایرانجوان بوشهر | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | 2- | 7 |
4 | ذوبآهن اردبیل | 6 | 2 | 0 | 4 | 6 | 7 | 1- | 6 |
جدول گروه ب:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | مس سرچشمه | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | 3+ | 11 |
2 | نفت تهران | 6 | 1 | 4 | 1 | 4 | 4 | 0 | 7 |
3 | استقلال جنوب تهران | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 6 | 1- | 6 |
4 | نیرومحرکه قزوین | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | 2- | 6 |
به این ترتیب تیمهای زیر به دسته یک صعود کردند:
صنعتی کاوهی تهران - مس سرچشمه کرمان - فولاد نوین اهواز - نفت تهران
برنامهی مرحلهی سوم و پایانی لیگ دسته دو به شرح زیر خواهد بود:
نیمهنهایی:
1* صنعتی کاوه تهران - نفت تهران
2* مس سرچشمه کرمان - فولاد نوین اهواز
ردهبندی:3* بازندهی بازی 1 - بازندهی بازی 2
فینال:
4* برندهی بازی 1 - برندهی بازی 2
میزبان این مرحله توسط کمیتهی مسابقات اعلام خواهد شد.
مرحلهی اول مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور که با شرکت 36 تیم در قالب 4 گروه 9 تیمی برگزار میشود، به پایان رسید.
از هر گروه دو تیم اول (جمعا 8 تیم) به مرحلهی دوم این رقابتها صعود کردند و در این مرحله که در 2 گروه 4 تیمی برگزار میشود، از هر گروه دو تیم به لیگ دسته یک فصل 89-1388 صعود میکنند.
تیمهای نهم هر گروه به طور مستقیم به لیگ دسته سه فصل 89-1388 سقوط میکنند و از بین تیمهای هشتم چهار گروه دو تیم هم به دسته سه سقوط میکنند و دو تیم در دسته دو ابقا میشوند.
جدول گروه 1:
؟
جدول گروه 2:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | ذوبآهن اردبیل | 15 | 10 | 3 | 2 | 34 | 11 | 33 | |
2 | مس سرچشمه | 15 | 7 | 5 | 3 | 28 | 13 | 15+ | 26 |
3 | شهرداری انزلی | 15 | 7 | 4 | 4 | 18 | 15 | 3+ | 25 |
4 | شهرداری یاسوج | 15 | 5 | 5 | 5 | 17 | 15 | 2+ | 20 |
5 | داماش تهران | 15 | 5 | 4 | 6 | 15 | 16 | 1- | 19 |
6 | آرمین تهران | 15 | 5 | 4 | 6 | 17 | 19 | 2- | 19 |
7 | هپکو اراک | 15 | 4 | 5 | 6 | 15 | 22 | 7- | 17 |
8 | شانیدر ارومیه | 15 | 4 | 3 | 8 | 15 | 31 | 16- | 15 |
9 | زاگرس کردستان | 8 | 0 | 1 | 7 | 3 | 20 | 17- | 1 |
صعودکنندهها: ذوبآهن اردبیل، مس سرچشمه کرمان
سقوطکننده مستقیم: زاگرس کردستان
راهیافته به پلیاوت: شانیدر ارومیه
جدول گروه 3:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | نفت تهران | 16 | 12 | 2 | 3 | 36 | 14 | 22+ | 38 |
2 | مقاومت تهران | 16 | 10 | 1 | 5 | 32 | 18 | 14+ | 31 |
3 | ایرانجوان بوشهر | 16 | 9 | 4 | 3 | 25 | 14 | 11+ | 31 |
4 | دانشگاه آزاد لنگرود | 16 | 7 | 3 | 6 | 31 | 19 | 12+ | 24 |
5 | فولاد یزد | 16 | 5 | 4 | 7 | 29 | 29 | 0 | 19 |
6 | آرد گلستان | 16 | 5 | 4 | 7 | 17 | 20 | 3- | 19 |
7 | شهرداری شهرکرد | 16 | 5 | 1 | 10 | 17 | 37 | 20- | 16 |
8 | پالایش گاز ایلام | 16 | 3 | 4 | 9 | 18 | 34 | 16- | 13 |
9 | تربیت بندرعباس | 16 | 4 | 1 | 11 | 11 | 31 | 20- | 13 |
صعودکنندهها: نفت تهران، ایرانجوان بوشهر*(بازی رودررو: ایرانجوان بوشهر 3-1 مقاومت تهران (مجموع))
سقوطکننده مستقیم: ؟
راهیافته به پلیاوت: ؟
پلیآف گروهی: پالایش گاز ایلام – تربیت بندرعباس (بازنده به طور مستقیم سقوط میکند و برنده به پلیاوت راه مییابد)
جدول گروه 4:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | فولاد نوین اهواز | 16 | 8 | 7 | 1 | 28 | 10 | 18+ | 31 |
2 | استقلال جنوب | 16 | 8 | 5 | 3 | 22 | 17 | 5+ | 29 |
3 | پرسپولیس قزوین | 16 | 6 | 8 | 2 | 19 | 14 | 5+ | 26 |
4 | سپیدرود رشت | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | 19 | 3+ | 22 |
5 | صنایع طلایی سمنان | 16 | 5 | 5 | 6 | 18 | 20 | 2- | 20 |
6 | پیام شهدا کلارآباد | 16 | 3 | 7 | 6 | 14 | 20 | 6- | 16 |
7 | شهرداری کرمان | 16 | 4 | 4 | 8 | 15 | 23 | 8- | 16 |
8 | خیبر لرستان | 16 | 4 | 4 | 8 | 14 | 24 | 10- | 16 |
9 | پاسارگاد بجنورد | 16 | 3 | 6 | 7 | 18 | 23 | 5- | 15 |
صعودکنندهها: فولاد نوین اهواز، استقلال جنوب تهران
سقوطکننده مستقیم: پاسارگاد بجنورد
راهیافته به پلیاوت: ؟
پلیآف گروهی: شهرداری کرمان – خیبر لرستان (بازنده به پلیاوت راه مییابد)
تیمهای صعود کننده به مرحلهی دوم:
نیرو محرکه قزوین، (کاوهی تهران یا پرسپولیس برازجان)، ذوبآهن اردبیل، مس سرچشمه، نفت تهران، ایرانجوان بوشهر، فولاد نوین اهواز، استقلال جنوب
تیمهای سقوط کننده به لیگ دسته سه:
آرارات تهران، زاگرس کردستان، (بازندهی پالایش گاز ایلام – تربیت بندرعباس)، پاسارگاد بجنورد
تیمهای راهیافته به پلیاوت:
؟، شانیدر ارومیه، (برندهی پالیش گاز ایلام – تربیت بندرعباس)، (بازندهی شهرداری کرمان، خیبر لرستان)
هفتهی چهارم لیگ دسته یک روز گذشته در شهرهای مختلف پیگیری شد:
گروه الف:
پنجشنبه 30/8/1387
۲۲*۱ کوثر لرستان 2-0 مقاومت بسیج فارس
۲۳*۱ صنعت نفت آبادان 2-2 شهرداری بندرعباس
۲۴*۱ سپاهان نوین اصفهان 3-1 نساجی مازندران
۲۵*۱ استیلآذین 3-0 صنایع اراک
۲۷*۱ صنعت مهرکام پارس تهران 1-1 شهرداری تبریز
جمعه 1/9/1387
۲۸*۱ پتروشیمی تبریز 0-1 هما تهران
یکشنبه 3/9/1387
۲۶*۱ شهرداری زنجان - گلگهر سیرجان (تعویق: سفر ریاست جمهوری به زنجان)
گروه ب:
پنجشنبه 30/8/1387
۲۲*۲ پارس جنوبی 1-0 مس رفسنجان
۲۳*۲ اتکا تهران 2-1 شموشک نوشهر
۲۴*۲ تربیت یزد 2-3 پیام شیراز
۲۵*۲ داماش ایرانیان درود 0-0 آلومینیوم هرمزگان
۲۶*۲ ماشینسازی تبریز 2-2 شاهین اهواز
۲۷*۲ دیهیم اهواز 1-3 تراکتورسازی تبریز
۲۸*۲ نیروی زمینی تهران - شیرینفراز کرمانشاه (تعویق: بازی شیرینفراز در جام حذفی)
جدول گروه الف:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | ||
4 | 1 | استیل آذین | 4 | 3 | 0 | 1 | 10 | 6 | 9 |
7 | 2 | سپاهان نوین اصفهان | 4 | 2 | 2 | 0 | 5 | 2 | 8 |
6 | 3 | کوثر لرستان | 4 | 2 | 2 | 0 | 5 | 2 | 8 |
3 | 4 | شهرداری تبریز | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 | 7 |
5 | 5 | صنعت نفت آبادان | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 5 | 7 |
1 | 6 | صنایع اراک | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 5 | 7 |
9 | 7 | هما تهران | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 6 | 6 |
2 | 8 | پتروشیمی تبریز | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 5 | 6 |
8 | 9 | نسّاجی مازندران | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 6 | 4 |
10 | 10 | گل گهر سیرجان | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 9 | 3 |
12 | 11 | شهرداری زنجان | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 6 | 2 |
13 | 12 | شهرداری بندرعبّاس | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | 2 |
14 | 13 | مهرکام پارس تهران | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 6 | 2 |
11 | 14 | بسیج فارس | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 5 | 2 |
جدول گروه ب:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | ||
3 | 1 | پارس جنوبی بوشهر | 4 | 3 | 1 | 0 | 5 | 2 | 10 |
4 | 2 | پیام مخابرات شیراز | 4 | 3 | 0 | 1 | 13 | 6 | 9 |
6 | 3 | تراکتورسازی تبریز | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 5 | 9 |
5 | 4 | اتکا گرگان | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 6 | 9 |
1 | 5 | مس رفسنجان | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | 7 |
2 | 6 | نیروی زمینی | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | 7 |
7 | 7 | شیرین فراز کرمانشاه | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6 |
9 | 8 | شاهین اهواز | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 4 |
8 | 9 | شموشک نوشهر | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 5 | 4 |
10 | 10 | دیهیم اهواز | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 9 | 3 |
12 | 11 | آلومینیوم هرمزگان | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 |
13 | 12 | داماش ایرانیان | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 |
11 | 13 | تریبت بدنی یزد | 4 | 0 | 1 | 3 | 5 | 8 | 1 |
14 | 14 | ماشین سازی تبریز | 4 | 0 | 1 | 3 | 4 | 9 | 1 |