نتایج هفتهی چهارم لیگ برتر:
28* تراکتورسازی تبریز 0-1 پاس همدان
29* صبای قم 5-2 راهآهن شهر ری
30* نفت تهران 0-3 فولاد خوزستان
31* مس کرمان 5-2 شهرداری تبریز
32* سایپا کرج 0-2 ذوبآهن اصفهان
33* پیکان قزوین 1-1 ملوان انزلی
34* سپاهان اصفهان 1-0 شاهین بوشهر
35* استقلال 2-2 استیلآذین
36* صنعت نفت آبادان 0-1 پرسپولیس
جدول ردهبندی در ادامه...
ادامه مطلب ...۳۲ تیم حاضر در لیگ دسته دو فصل 90-1389 در دو گروه 16 تیمی، تقسیم شدند.
گروه 1 | گروه 2 |
شهرداری لنگرود | پرسپولیس گناوه |
شهرداری زنجان | استقلال جنوب تهران |
ذوب آهن اردبیل | شهرداری همدان |
مقاومت تهران | نفت و گاز گچساران |
گل نود قائمشهر | شاهین اهواز |
سایپا شمال | فولاد نوین اهواز |
ماشینسازی تبریز | هیئت چهارمحال و بختیاری |
شموشک نوشهر | بهزیستی همدان |
گاز سرخس | ذوب آهن نوین اصفهان |
نوژن مازندران | صنعت نفت نوین آبادان |
استقلال قزوین | کوثر لرستان |
پالایش گاز فجر جم بوشهر | نفت امیدیه |
هما تهران | نیروی زمینی تهران |
چوکا تالش | پرسپولیس برازجان |
داماش تهران | گلچین رباط کریم |
شهرداری انزلی | آریانا گستر کیش |
نحوهی برگزاری:
32 تیم حاضر، به صورت دورهای و رفت و برگشت به مصاف هم میروند.
در پایان، تیمهای اوّل و دوم هر گروه (جمعاً 4 تیم) به لیگ دسته یک فصل 91-1390 صعود میکنند.
تیمهای 13، 14، 15، 16 هر گروه (جمعاً 8 تیم) به لیگ دسته سه فصل 91-1390 سقوط میکنند.
تیم دوازدهم گروه 1 لیگ دسته دو با تیم سوم گروه 1 مرحلهی دوم لیگ دسته سه و تیم دوازدهم گروه 2 لیگ دسته دو با تیم سوم گروه 2 مرحلهی دوم لیگ دسته سه، جهت تعیین دو تیم سقوط کنندهی دیگریک دیدار رفت و برگشت انجام میدهند. دو تیم برنده جواز حضور در لیگ دسته دو فصل 91-1390 را کسب میکنند و بازندهها میبایست فصل بعد را در لیگ دسته سه بازی کنند.
مرحلهی دوم مسابقات، با حضور 4 تیم صعودکننده، برای تعیین مقامهای اول تا چهارم، برگزار میشود:
ردهبندی: تیم دوم گروه 1 - تیم دوم گروه 2
فینال: تیم اول گروه 1 - تیم اول گروه 2
رقابتهای لیگ دسته دو فصل 91-1390 شامل 28 تیم است:
4 تیم سقوط کننده از لیگ دسته یک فصل 90-1389 + تیمهای سوم تا یازدهم هر گروه (جمعاً 18 تیم) + 4 تیم صعودکننده از لیگ دسته سه فصل 90-1389 + دو تیم برندهی پلیآف
۲۸ تیم حاضر در لیگ دسته یک فصل 90-1389 با توجه به سیدبندی زیر در دو گروه 14 تیمی تقسیم شدند:
مقاومت سپاسی شیراز | ابومسلم مشهد |
استقلال اهواز | داماش گیلان |
تربیت بدنی یزد | برق شیراز |
سپاهان نوین اصفهان | آلومینیوم هرمزگان |
اتکا گرگان | مس سرچشمه |
مس رفسنجان | شیرین فراز کرمانشاه |
شهرداری بندرعباس | نساجی مازندران |
پیام مشهد | گسترش فولاد تبریز |
صنعتی کاوه تهران | مهرکام پارس تهران |
داماش ایرانیان | گل گهر سیرجان |
ایرانجوان بوشهر | شن سا اراک |
پیام مخابرات شیراز | پتروشیمی تبریز |
سپیدرود رشت | نفت اهواز |
شهرداری یاسوج | فولاد یزد |
تیمهایی که از لیگ برتر سقوط کردهاند | |
تیمهای فصل گذشته | |
تیمهایی که از لیگ دسته 2 صعود کردهاند |
ترتیب قرار گرفتن تیمها در این سیدبندی بر اساس رتبهی آنها در لیگ دسته یک فصل گذشته میباشد.
ضمن اینکه تیم داماش گیلان، با تیمهایی که از لیگ برتر سقوط کردهاند در یک سید قرار گرفت و تیمهای صعود کرده از لیگ دسته دو نیز در یک سید قرار داشتند.
از هر سید، به قید قرعه، دو تیم در هر گروه قرار گرفتند و گروهبندی به شکل زیر درآمد:
داماش گیلان | ابومسلم مشهد |
مقاومت سپاسی شیراز | استقلال اهواز |
تربیت بدنی یزد | برق شیراز |
سپاهان نوین اصفهان | آلومینیوم هرمزگان |
اتکا گرگان | شیرین فراز کرمانشاه |
مس رفسنجان | مس سرچشمه |
شهرداری بندرعباس | نساجی مازندران |
پیام مشهد | گسترش فولاد تبریز |
صنعتی کاوه تهران | داماش ایرانیان |
گل گهر سیرجان | مهرکام پارس تهران |
پتروشیمی تبریز | پیام مخابرات شیراز |
سازمان همیاری اراک | ایرانجوان بوشهر |
نفت اهواز | سپیدرود رشت |
شهرداری یاسوج | فولاد یزد |
نحوهی برگزاری:
در هر گروه، تیمها بازیهای دورهای را به شکل رفت و برگشت انجام میدهند (هر تیم 26 بازی) و در نهایت، تیمهای سیزدهم و چهاردهم هر گروه به لیگ دسته دو فصل 91-1390 سقوط میکنند.
تیمهای اول هر گروه نیز به طور مستقیم به لیگ برتر فصل 91-1390 صعود میکنند.
تیمهای دوم هر گروه، طی یک بازی رفت و برگشت به مصاف هم میروند و برندهی این دیدار در مجموع، تیم سوم صعودکننده به لیگ برتر خواهد بود.
لیگ دسته یک فصل 91-1390 شامل 28 تیم، خواهد بود:
3 تیم سقوط کننده از لیگ برتر فصل 90-1389 + بازندهی پلیآف بین تیمهای دوم هر گروه + تیمهای سوم تا دوازدهم هر گروه (جمعاً 20 تیم) + 4 تیم صعود کننده از لیگ دسته دو فصل 90-1389
مرحلهی اول
1* قهرمان خراسان جنوبی - قهرمان کهگیلویه و بویراحمد
2* قهرمان خراسان شمالی - قهرمان کرمانشاه
3* قهرمان آذربایجان غربی - قهرمان چهارمحال و بختیاری
4* قهرمان کیش - قهرمان ایلام
5* قهرمان هرمزگان - قهرمان یزد
مرحلهی دوم
6* برندهی بازی 1 - برندهی بازی 2
7* ایرانجوان بوشهر - قهرمان بوشهر
8* استقلال اهواز - گلگهر سیرجان
9* مس سرچشمه کرمان - سپاهان نوین اصفهان
10* قهرمان کردستان - شیرینفراز کرمانشاه
11* قهرمان فارس - مهرکام پارس اسلامشهر
12* اتکا گلستان - ابومسلم مشهد
13* مقاومت سپاسی شیراز - قهرمان اصفهان
14* قهرمان قم - پیام مشهد
15* قهرمان اردبیل - قهرمان آذربایجان شرقی
16* صنعتی کاوه تهران - قهرمان خراسان رضوی
17* داماش درود لرستان - پیام مخابرات شیراز
18* شهرداری یاسوج - برق شیراز
19* قهرمان مرکزی - برندهی بازی 3
20* قهرمان زنجان - برندهی بازی 4
21* قهرمان کرمان - قهرمان توابع تهران
22* گسترش فولاد تبریز - تربیت یزد
23* نفت اهواز - قهرمان تهران
24* شنسا اراک - قهرمان سیستان و بلوچستان
25* قهرمان همدان - شهرداری بندرعباس
26* قهرمان سمنان - سپیدرود رشت
27* آلومینیوم هرمزگان - قهرمان لرستان
28* مس رفسنجان - نساجی مازندران
29* قهرمان گیلان - پتروشیمی تبریز
30* قهرمان گلستان - قهرمان مازندران
31* قهرمان قزوین - فولاد یزد
32* داماش گیلان - قهرمان خوزستان
33* قهرمان کرج - برندهی بازی 5
مرحلهی سوم
34* برندهی بازی 6 - برندهی بازی 7
35* برندهی بازی 8 - برندهی بازی 9
36* برندهی بازی 10 - برندهی بازی 11
37* برندهی بازی 12 - برندهی بازی 13
38* برندهی بازی 14 - برندهی بازی 15
39* برندهی بازی 16 - برندهی بازی 17
40* برندهی بازی 18 - برندهی بازی 19
41* برندهی بازی 20 - برندهی بازی 21
42* برندهی بازی 22 - برندهی بازی 23
43* برندهی بازی 24 - برندهی بازی 25
44* برندهی بازی 26 - برندهی بازی 27
45* برندهی بازی 28 - برندهی بازی 29
46* برندهی بازی 30 - برندهی بازی 31
47* برندهی بازی 32 - برندهی بازی 33
مرحلهی یکشانزدهم نهایی
48* ملوان انزلی - برندهی بازی 34
49* نفت تهران - برندهی بازی 35
50* شهرداری تبریز - برندهی بازی 36
51* تراکتورسازی تبریز - برندهی بازی 37
52* پاس همدان - استقلال تهران
53* برندهی بازی 38 - شاهین بوشهر
54* برندهی بازی 39 - پیکان قزوین
55* ذوبآهن اصفهان - برندهی بازی 40
56* استیلآذین - برندهی بازی 41
57* مس کرمان - برندهی بازی 42
58* صباباطری قم - برندهی بازی 43
59* فولاد خوزستان - برندهی بازی 44
60* صنعت نفت آبادان - راهآهن شهر ری
61* برندهی بازی 45 - سپاهان اصفهان
62* برندهی بازی 46 - پرسپولیس
63* سایپا کرج - برندهی بازی 47
مرحلهی یکهشتم نهایی
۶۴* برندهی بازی 48 - برندهی بازی 49
65* برندهی بازی 50 - برندهی بازی 51
66* برندهی بازی 52 - برندهی بازی 53
67* برندهی بازی 54 - برندهی بازی 55
68* برندهی بازی 56 - برندهی بازی 57
69* برندهی بازی 58 - برندهی بازی 59
70* برندهی بازی 60 - برندهی بازی 61
71* برندهی بازی 62 - برندهی بازی 63
مرحلهی یکچهارم نهایی
72* برندهی بازی 64 - برندهی بازی 65
73* برندهی بازی 66 - برندهی بازی 67
74* برندهی بازی 68 - برندهی بازی 69
75* برندهی بازی 70 - برندهی بازی 71
مرحلهی نیمهنهایی
76* برندهی بازی 72 - برندهی بازی 73
77* برندهی بازی 74 - برندهی بازی 75
فینال
78* برندهی بازی 76 - برندهی بازی 77
مسابقات جام حذفی باشگاههای کشور - یادوارهی آزادسازی خرمشهر - روز چهارشنبه 13/5/1389 برای حضور 79 تیم قرعهکشی شد.
تیمهای حاضر در مرحلهی اول و دوم این مسابقات عبارتند از:
30 قهرمان استانها + قهرمان توابع تهران + قهرمان کرج + قهرمان کیش + 28 تیم لیگ دسته یک
تیمهای حاضر در مرحلهی یکشانزدهم نهایی نیز عبارتند از:
14 تیمی که از مرحلهی اول به این مرحله راه یافتهاند + 18 تیم لیگ برتر
شیوهی برگزاری مراحل اول (پیش از حضور تیمهای لیگ برتری):
این مرحله خود در 3 قسمت برگزار میشود.
شیوهی برگزاری مراحل یکشانزدهم و بالاتر:
4 تیم لیگ برتری، با یکدیگر رقابت میکنند. (2 برنده)
14 تیم دیگر لیگ برتری، به مصاف 14 تیم راهیافته از مرحلهی قبل میروند. (14 برنده)
16 تیم برنده از مرحلهی یکشانزدهم نهایی وارد مرحلهی یکهشتم نهایی میشوند و تا تعیین قهرمان پیش میروند.
توضیح:
برندهی همهی دیدارها بجز فینال با یک بازی مشخص میشود.
دیدار فینال در صورتی که فینالیستها همشهری باشند نیز یک بازی خواهد بود و در غیر اینصورت به شکل رفت و برگشت برگزار خواهد شد.
پس از گذشت سه هفته از لیگ برتر، تیم صنعت نفت آبادان با کسب 9 امتیاز کامل، برای اولین بار در 10 دورهی لیگ برتر، صدرنشین شد.
نتایج هفتهی دوم لیگ برتر:
10* استیلآذین 3-0 پاس همدان
11* مس کرمان 1-2 ذوبآهن اصفهان
12* استقلال 1-2 فولاد خوزستان
13* تراکتورسازی تبریز 3-1 راهآهن شهر ری
14* پیکان قزوین 0-1 شاهین بوشهر
15* نفت تهران 3-1 شهرداری تبریز
16* سپاهان اصفهان 0-0 ملوان انزلی
17* صنعت نفت آبادان 1-0 سایپا کرج
18* صباباطری قم 2-1 پرسپولیس
نتایج هفتهی سوم لیگ برتر:
19* شهرداری تبریز 1-1 تراکتورسازی تبریز
20* ذوبآهن اصفهان 1-1 استقلال
21* استیلآذین 1-1 نفت تهران
22* ملوان انزلی 2-1 مس کرمان
23* پاس همدان 1-0 پیکان قزوین
24* راهآهن شهر ری 0-2 صنعت نفت آبادان
25* پرسپولیس 2-1 سایپا کرج
26* فولاد خوزستان 1-1 سپاهان اصفهان
27* شاهین بوشهر 0-0 صباباطری قم
جدول ردهبندی در ادامه...
ادامه مطلب ...