X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 23 اسفند 1386

روز گذشته مسابقات فصل جدید فوتبال لیگ قهرمانان آسیا با برگزاری ۱۴ بازی آغاز شد و تیمهای سپاهان و سایپا نمایندگان کشورمان نتوانستند به پیروزی برسند.

در اولین بازی تیم سپاهان نایب قهرمان فصل گذشته‌ی این لیگ در خانه و در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با نتیجه‌ی ۲-۰ مغلوب تیم الاتحاد سوریه شد.

سپاهان فصل گذشته هم با این تیم هم گروه بود که در بازی رفت در همین ورزشگاه این تیم را با نتیجه‌ی ۲-۱ شکست داد و در بازی برگشت در سوریه بازی را ۵-۰ برد.(!)

در بازی بعدی تیم سایپا به سرمربیگری علی دایی در کویت مقابل تیم الکویت قرار گرفت و در پایان با نتیجه‌ی ۱-۱ متوقف شد.
نکته‌ی جالب این بازی این است که سرمربی هر دو تیم، سرمربی‌های تیم ملی کشورشان نیز هستند و روز ۶ فروردین بار دیگر این دو مربی با تیم‌های ملی رو در روی هم قرار می‌گیرند.


نتایج کامل بازی‌ها به شرح زیر است:

گروه ۱:
سپاهان ایران ۰-۲ الاتحاد سوریه
الاتحاد عربستان ۱-۰ کوروفچی ازبکستان

گروه ۲:
الوصل امارات ۰-۱ نیروی هوایی عراق
الکویت کویت ۱-۱ سایپا ایران

گروه ۳:
السّد قطر ۲-۱ الاهلی عربستان
الکرامه سوریه ۴-۱ الوحده امارات

گروه ۴:
پاختاکور ازبکستان ۰-۱ القادسیه کویت
اربیل عراق ۱-۱ الغرافه قطر

گروه ۵:
چانگ چون یاتای چین ۲-۱ بین دونگ ویتنام
پوهانگ استیلرز کره‌ی جنوبی ۰-۲ آدلاید یونایتد استرالیا

گروه ۶:
کرونگ تای بانک تایلند ۱-۹ کاشیما ژاپن
نام دین ویتنام ۱-۴ بیجینگ گوآن چین

گروه ۷:
ملبورن ویکتوری استرالیا ۲-۰ گون نام کره‌ی جنوبی
گامبا اوزاکا ژاپن ۱-۱ چونبوری فوتبال تایلند

سه‌شنبه 21 اسفند 1386

ششمین دوره‌ی مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا فصل ۲۰۰۸ از فردا با برگزاری ۱۴ بازی آغاز می‌شود.

دو تیم سپاهان اصفهان و سایپا کرج نمایندگان کشورمان در این دوره هستند که به ترتیب به عنوان قهرمان جام حذفی و قهرمان لیگ برتر در این مسابقات حضور خواهند داشت. تیم سپاهان باتجربه ترین تیم در این رقابتهاست که از ۶ دوره در ۴ دوره حضور داسته و در دوره‌ی قبل (فصل ۲۰۰۷) به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

برنامه‌ی بازی‌ها به شرح زیر است:

گروه ۱:

سپاهان ایران - الاتحاد سوریه (ساعت ۱۵:۳۰ - ورزشگاه فولادشهر اصفهان)

الاتحاد عربستان - کوروچی ازبکستان

گروه ۲:

الوصل امارات - الجاویه عراق

الکویت کویت - سایپا ایران (ساعت ۱۹:۴۵ - ورزشگاه اختصاصی الکویت)

گروه ۳:

السد قطر - الاهلی عربستان

الکرامه سوریه - الوحده عربستان

گروه ۴:

پاختاکور ازبکستان - القادسیه کویت

اربیل عراق - الغرافه قطر

گروه ۵:

چانگ چون یاتی چین - بینگ دونگ ویتنام

پوهانگ استیلرز کره جنوبی - آدلاید یونایتد استرالیا

گروه ۶:

کرونگ تای بانک تایلند - کاشیما ژاپن

نام دین ویتنام - گوآن پکن (چین)

گروه ۷:

ملبورن ویکتوری استرالیا - چوننام کره‌ی جنوبی

گامبا اوزاکا ژاپن - چونبوری فوتبال تایلند