مسابقات هفتهی هفتم لیگ برتر باشگاههای کشور، روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه برگزار شد:
نتایج هفتهی هفتم لیگ برتر:
55* استقلال تهران 2-0 استیلآذین (27/6)
56* ذوبآهن اصفهان 5-2 استقلال اهواز (28/6)
57* صباباطری قم 2-1 پاس همدان (28/6)
58* شاهین بوشهر 4-1 مس کرمان (28/6)
59* پیکان قزوین 2-0 ابومسلم (28/6)
60* فولاد خوزستان 1-1 سایپا کرج (29/6)
61* مقاومت سپاسی شیراز 2-2 تراکتورسازی تبریز (29/6)
62* ملوان انزلی 0-0 سپاهان اصفهان (29/6)
63* راهآهن شهر ری 2-2 پرسپولیس (29/6)
جدول ردهبندی لیگ برتر تا پایان هفتهی هفتم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | پیکان قزوین | 7 | 5 | 1 | 1 | 11 | 3 | 16 |
2 | استقلال | 7 | 4 | 3 | 0 | 7 | 2 | 15 |
3 | ذوب آهن | 7 | 4 | 2 | 1 | 16 | 10 | 14 |
4 | مقاومت سپاسی | 7 | 3 | 4 | 0 | 13 | 5 | 13 |
5 | صبا باطری قم | 7 | 4 | 0 | 3 | 11 | 11 | 12 |
6 | سپاهان | 7 | 3 | 2 | 2 | 11 | 6 | 11 |
7 | پرسپولیس | 7 | 2 | 5 | 0 | 12 | 10 | 11 |
8 | مس کرمان | 7 | 3 | 1 | 3 | 15 | 16 | 10 |
9 | استیل آذین | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 | 11 | 10 |
10 | تراکتورسازی | 7 | 2 | 3 | 2 | 10 | 9 | 9 |
11 | ملوان | 7 | 2 | 3 | 2 | 4 | 10 | 9 |
12 | سایپا | 7 | 2 | 2 | 3 | 5 | 9 | 8 |
13 | شاهین بوشهر | 7 | 1 | 3 | 3 | 11 | 12 | 6 |
14 | راه آهن ری | 7 | 1 | 3 | 3 | 8 | 10 | 6 |
15 | استقلال اهواز | 7 | 1 | 2 | 4 | 7 | 14 | 5 |
16 | فولاد | 7 | 0 | 4 | 3 | 4 | 7 | 4 |
17 | ابو مسلم | 7 | 0 | 4 | 3 | 5 | 9 | 4 |
18 | پاس همدان | 7 | 1 | 1 | 5 | 7 | 13 | 4 |
برنامهی هفتهی هشتم:
64* ابومسلم مشهد - استقلال تهران
65* پاس همدان - ذوبآهن اصفهان
66* سپاهان اصفهان - صباباطری قم
67* مس کرمان - راهآهن شهر ری
68* سایپا کرج - ملوان انزلی
69* استیلآذین - مقاومت سپاسی شیراز
70* استقلال اهواز - شاهین بوشهر
71* تراکتورسازی تبریز - فولاد خوزستان
72* پرسپولیس - پیکان قزوین
آیین قرعهکشی لیگ دسته دو باشگاههای کشور روز دوشنبه 24/6/1388 برگزار شد و 36 تیم حاضر در 4 گروه 9 تیمی تقسیم شدند:
گروه 1 | گروه 2 | گروه 3 | گروه 4 |
ماشینسازی تبریز | سرخپوشان تهران | هما تهران | شهرداری زنجان |
ذوبآهن اردبیل | ایرانجوان بوشهر | نیرومحرکه قزوین | استقلال جنوب تهران |
مقاومت تهران | پرسپولیس قزوین | پرسپولیس برازجان | شهرداری انزلی |
سپیدرود رشت | دانشگاه آزاد لنگرود | شهرداری لاهیجان | افتخار خراسان جنوبی |
فولاد یزد | شهرداری یاسوج | صنایع طلایی سمنان | آرمین تهران |
سازان راه قم | پرسپولیس زاهدان | آرد گلستان | شهرداری شهرکرد |
هپکو اراک | پیام شهدا کلارآباد | داماش تهران | افلاک لرستان |
پالایش گاز ایلام | نفت اهواز | گاز سرخس | شهرداری همدان |
صندوق ذخیره رباط کریم | نیروی زمینی تهران | سایپا شمال | مقاومت مازندران |
نتایج هفتهی ششم لیگ برتر:
46* سپاهان اصفهان 3-1 پاس همدان
47* ابومسلم مشهد 1-1 راهآهن شهر ری
48* مس کرمان 5-2 ذوبآهن اصفهان
49* سایپا کرج 1-1 مقاومت سپاسی شیراز
50* استقلال اهواز 0-1 صباباطری قم
51* ملوان انزلی 1-0 فولاد خوزستان
52* استیلآذین 0-1 پیکان قزوین
53* تراکتورسازی تبریز 1-1 استقلال تهران
54* پرسپولیس 2-2 شاهین بوشهر
جدول ردهبندی لیگ برتر تا پایان هفتهی ششم:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز | |
1 | پیکان قزوین | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 3 | 13 |
2 | مقاومت سپاسی | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 3 | 12 |
3 | استقلال | 6 | 3 | 3 | 0 | 5 | 2 | 12 |
4 | ذوب آهن | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | 11 |
5 | سپاهان | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 6 | 10 |
6 | مس کرمان | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 11 | 10 |
7 | پرسپولیس | 6 | 2 | 4 | 0 | 10 | 8 | 10 |
8 | استیل آذین | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 9 | 10 |
9 | صبا باطری قم | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 10 | 9 |
10 | تراکتورسازی | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | 8 |
11 | ملوان | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 10 | 8 |
12 | سایپا | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 8 | 7 |
13 | راه آهن ری | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 8 | 5 |
14 | استقلال اهواز | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | 5 |
15 | ابو مسلم | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 7 | 4 |
16 | پاس همدان | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | 4 |
17 | فولاد | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 6 | 3 |
18 | شاهین بوشهر | 6 | 0 | 3 | 3 | 7 | 11 | 3 |
برنامهی هفتهی هفتم لیگ برتر:
جمعه 27/6/1388
55* استقلال تهران - استیلآذین
شنبه 28/6/1388
56* ذوبآهن اصفهان - استقلال اهواز
57* صباباطری قم - پاس همدان
58* شاهین بوشهر - مس کرمان
59* پیکان قزوین - ابومسلم مشهد
یکشنبه 29/6/1388
60* فولاد خوزستان - سایپا کرج
61* مقاومت سپاسی شیراز - تراکتورساری تبریز
62* ملوان انزلی - سپاهان اصفهان
63* راهآهن شهر ری - پرسپولیس
در دیدار برگشت پلیآف آسیا بین تیمهای بحرین و عربستان، برای کسب عنوان پنجم آسیا در مسابقات انتخابی جام جهانی جهت رویارویی با نمایندهی اقیانوسیه، تیم بحرین در زمین حریف به تساوی 2-2 رسید و با توجه به تساوی 0-0 در بازی رفت با توجه به گل زدهی بیشتر در خانهی حریف برنده اعلام شد:
دیدار رفت:
بحرین 0-0 عربستان
دیدار برگشت:
عربستان 2-2 بحرین
پلیآف آسیا/اقیانوسیه:
بحرین - نیوزلند (10/10/2009)
نیوزلند - بحرین (14/11/2009)
* برندهی این دیدار به جام جهانی صعود میکند.
همچنین در یک دیدار معوقه از انتخابی جام جهانی در آفریقا نتیجهی زیر به دست آمد:
گروه 1:
کامرون 2-1 گابون
مسابقات انتخابی جام جهانی در قارهی آمریکا نیز در دو منطقهی کونکاکاف و کونمبول پیگیری شد:
کونکاکاف:
السالوادور 1-0 کاستاریکا
ترینیداد و توباگو 0-1 آمریکا
مکزیک 1-0 هندوراس
رنک | تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز |
1 | آمریکا | 8 | 5 | 1 | 2 | 14 | 9 | 5 | 16 |
2 | مکزیک | 8 | 5 | 0 | 3 | 12 | 9 | 3 | 15 |
3 | هندوراس | 8 | 4 | 1 | 3 | 14 | 8 | 6 | 13 |
4 | کاستاریکا | 8 | 4 | 0 | 4 | 9 | 13 | -4 | 12 |
5 | السالوادور | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 10 | -2 | 8 |
6 | ترینیداد و توباگو | 8 | 1 | 2 | 5 | 8 | 16 | -8 | 5 |
کونمبول:
بولیوی 1-3 اکوادور
اروگوئه 3-1 کلمبیا
پاراگوئه 1-0 آرژانتین
ونزوئلا 3-1 پرو
برزیل 4-2 شیلی
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | برزیل | 16 | 9 | 6 | 1 | 32 | 9 | 23 | 33 |
2 | پاراگوئه | 16 | 9 | 3 | 4 | 22 | 13 | 9 | 30 |
3 | شیلی | 16 | 8 | 3 | 5 | 27 | 20 | 7 | 27 |
4 | اکوادور | 16 | 6 | 5 | 5 | 21 | 23 | -2 | 23 |
5 | آرژانتین | 16 | 6 | 4 | 6 | 20 | 19 | 1 | 22 |
6 | اروگوئه | 16 | 5 | 6 | 5 | 26 | 18 | 8 | 21 |
7 | ونزوئلا | 16 | 6 | 3 | 7 | 22 | 27 | -5 | 21 |
8 | کلمبیا | 16 | 5 | 5 | 6 | 10 | 14 | -4 | 20 |
9 | بولیوی | 16 | 3 | 3 | 10 | 20 | 34 | -14 | 12 |
10 | پرو | 16 | 2 | 4 | 10 | 9 | 32 | -23 | 10 |
* تیمهای برزیل و پاراگوئه به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود کردند.
مسابقات انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در منطقهی اروپا با انجام بازیهای زیر پیگیری شد و تیمهای انگلیس و اسپانیا، پیش از پایان مسابقات جواز حضور در نوزدهمین دورهی جام جهانی را کسب کردند:
گروه 1:
مجارستان 0-1 پرتغال
مالت 0-1 سوئد
آلبانی 1-1 دانمارک
گروه 2:
مولداوی 1-1 یونان
لاتویا 2-2 سوئیس
اسرائیل 7-0 لوکزامبورگ
گروه 3:
جمهوری چک 7-0 سنمارینو
ایرلند شمالی 0-2 اسلوواکی
اسلوونی 3-0 لهستان
گروه 4:
ولز 1-3 روسیه
لیختناشتاین 1-1 فنلاند
آلمان 4-0 آذربایجان
گروه 5:
بوسنی و هرزهگوین 1-1 ترکیه
اسپانیا 3-0 استونی
ارمنستان 2-1 بلژیک
گروه 6:
آندورا 1-3 قزاقستان
بلاروس 0-0 اوکراین
انگلیس 5-1 کرواسی
گروه 7:
جزایر فارو 2-1 لیتوانی
صربستان 1-1 فرانسه
رومانی 1-1 اتریش
گروه 8:
مونتهنگرو 1-1 قبرس
ایتالیا 2-0 بلغارستان
گروه 9:
نروژ 2-1 مقدونیه
اسکاتلند 0-1 هلند
جدولها در ادامه...
ادامه مطلب ...