X
تبلیغات
رایتل
شنبه 29 خرداد 1389

لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور هفته‌های پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و تاکنون صعود یک تیم به لیگ برتر و سقوط دو تیم به لیگ دسته دو مسجل شده است. 

شش تیم دیگر، هم‌چنان شانس صعود به لیگ برتر را دارند و 12 تیم نیز خطر سقوط را حس می‌کنند. 

در این بین فقط 7 تیم خیالشان از دو بابت (صعود و سقوط) آسوده است. 


 

گروه 1: 

تیمبازیبردمساویباختزدهخوردهامتیاز
1شهرداری تبریز241680411156
2صنعت نفت آبادان241347362443
3تریبت بدنی یزد241176251640
4اتکا گرگان24996191836
5سپاهان نوین اصفهان241059362835
6مس رفسنجان248106251934
7کاوه تهران24978262534
8پیام مشهد24969293133
9شهرداری بندرعبّاس24798242430
10ایرانجوان بوشهر24789263029
11داماش ایرانیان246810212826
12شموشک نوشهر246711253225
13پیام مخابرات شیراز246711212925
14شاهین اهواز24151810498
 

همان طور که ملاحظه می‌کنید، تیم شهرداری تبریز با انجام 24 بازی، صعود خود را به لیگ برتر مسجل کرده است. 

اما رقابت برای قرار گرفتن در جایگاه دوم بین دو تیم صنعت نفت آبادان و تربیت یزد به شدت بالاست و دیدار رودرروی این دو تیم در هفته‌ی پایانی، از جذاب‌ترین دیدارهای این فصل خواهد بود. 

صنعت نفت، با پیروزی برابر تربیت، با هر نتیجه‌ای که در هفته‌ی بیست و پنجم به دست آورد، به عنوان دومی گروه دست خواهد یافت. در غیر این صورت، شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد. 

بازی‌های هفته‌ی بیست و پنجم این دو تیم این‌گونه است:
تربیت یزد - ایرانجوان بوشهر
اتکا گرگان - صنعت نفت آبادان 

به نظر می‌رسد که کار تربیت در هفته‌ی 25 ساده‌تر است. اما باید دید... 

با نگاهی به برنامه‌ی بازی‌ها شرایط سقوط را نیز متوجه خواهید شد:
هفته‌ی بیست و پنجم:
مس رفسنجان - پیام مشهد 

داماش لرستان - شموشک نوشهر 

سپاهان نوین اصفهان - کاوه تهران 

شاهین اهواز - شهرداری بندرعباس 

پیام شیراز - شهرداری تبریز 

تربیت یزد - ایرانجوان بوشهر 

اتکا گرگان - صنعت نفت آبادان  

هفته‌ی بیست و ششم:شموشک نوشهر - مس رفسنجان 

پیام مشهد - سپاهان نوین اصفهان 

شهرداری بندرعباس - داماش لرستان 

کاوه تهران - پیام شیراز 

ایرانجوان بوشهر - شاهین اهواز 

شهرداری تبریز - اتکا گرگان 

صنعت نفت آبادان - تربیت یزد


گروه 2:

تیمبازیبردمساویباختزدهخوردهامتیاز
1نفت تهران241293301545
2داماش گیلان241266332542
3برق شیراز241266302342
4آلومینیوم هرمزگان249105303137
5شیرین فراز کرمانشاه24987292535
6نسّاجی مازندران24897272333
7مهرکام پارس تهران249510212332
8مس سرچشمه247107272431
9فولاد گستر تبریز24879323331
10شن سا اراک24789242529
11گل گهر سیرجان247611273127
12پتروشیمی تبریز246810222826
13فولاد نوین اهواز247512223326
14کوثر لرستان243714213616
 

در این گروه همان‌طور که می‌بینید رقابت صعود بسیار پیچیده شده است. 

تیم نفت تهران از دیگر رقبا پیشی گرفته است و تیم‌های داماش و برق نیز به شدت برای صعود می‌جنگند. تیم آلومینیوم هرمزگان نیز شانس بسیار کمی برای صعود دارد و در صورتی که هر یک از تیم‌های داماش و برق 3 امتیاز کسب کنند، شانس صعود به پلی‌آف را نیز از دست می‌دهد. 

اما دیدارهای سه تیم اول نیز آن‌چنان سخت نیست. 

با نگاهی به برنامه‌ی بازی‌ها، همه چیز دستتان می‌آید:
هفته‌ی بیست و پنجم:
آلومینیوم هرمزگان - پتروشیمی تبریز 

برق شیراز - گسترش فولاد تبریز 

گل‌گهر سیرجان - کوثر لرستان 

نفت تهران - شن‌سا اراک 

مس سرچشمه - مهرکام پارس تهران 

نساجی مازندران - شیرین‌فراز کرمانشاه 

داماش گیلان - فولاد نوین اهواز 

هفته‌ی بیست و ششم: 

گسترش فولاد تبریز - آلومینیوم هرمزگان 

پتروشیمی تبریز - گل‌گهر سیرجان 

شن‌سا اراک - برق شیراز 

کوثر لرستان - مس سرچشمه 

شیرین‌فراز کرمانشاه - نفت تهران 

مهرکام پارس تهران - داماش گیلان 

فولاد نوین اهواز - نساجی مازندران

شنبه 29 خرداد 1389

نتایج هفته‌ی بیست و چهارم لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور - جام آزادگان: 

گروه الف 

1-161* داماش لرستان ۱-۲ مس رفسنجان 

1-162*کاوه تهران 4-2 پیام مشهد 

1-163* شموشک نوشهر 4-1 شاهین اهواز 

1-164* شهرداری تبریز 1-0 سپاهان نوین اصفهان 

1-165* شهرداری بندرعباس 1-1 تربیت یزد 

1-166* صنعت نفت آبادان 4-1 پیام شیراز 

1-167* ایرانجوان بوشهر 1-2 اتکا گرگان

گروه ب 

۲-۱۶۱* برق شیراز 3-1 آلومینیوم هرمزگان 

2-162* کوثر لرستان 2-3 پتروشیمی تبریز 

2-163* گسترش فولاد تبریز 0-1 نفت تهران 

2-164* مهرکام پارس تهران 2-0 گل گهر سیرجان 

2-165* شن‌سا اراک 2-1 نساجی مازندران 

2-166* فولاد نوین اهواز 2-1 مس سرچشمه 

2-167* شیرین فراز کرمانشاه 1-0 داماش گیلان

جدول‌ها در ادامه...

ادامه مطلب ...
شنبه 29 خرداد 1389

گروه 1 

آفریقای جنوبی 1-1 مکزیک 

اروگوئه 0-0 فرانسه 

گروه 2 

آرژانتین 1-0 نیجریه 

کره‌ی جنوبی 2-0 یونان 

گروه 3 

انگلیس 1-1 آمریکا 

الجزایر 0-1 اسلوونی 

گروه 4 

آلمان 4-0 استرالیا 

صربستان 0-1 غنا 

گروه 5 

هلند 2-0 دانمارک 

ژاپن 1-0 کامرون 

گروه 6 

ایتالیا 1-1 پاراگوئه 

نیوزلند 1-1 اسلوواکی 

گروه 7 

برزیل 2-1 کره‌ی شمالی 

ساحل عاج 0-0 پرتغال 

گروه 8 

اسپانیا 0-1 سوئیس 

هندوراس 0-1 شیلی 

شنبه 22 خرداد 1389

نتایج هفته‌ی بیست و سوم لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور - جام آزادگان: 

گروه الف 

1-154* مس رفسنجان 1-1 کاوه تهران 

1-155* شاهین اهواز 1-3 داماش لرستان 

1-156* پیام مشهد 0-2 شهرداری تبریز 

1-157* تربیت یزد 2-1 شموشک نوشهر 

1-158* سپاهان نوین اصفهان 2-1 صنعت نفت آبادان 

1-159* اتکا گرگان 0-0 شهرداری بندرعباس 

1-160* پیام شیراز 1-0 ایرانجوان بوشهر 

گروه ب 

2-154* آلومینیوم هرمزگان 2-1 کوثر لرستان 

2-155* نفت تهران 1-0 برق شیراز 

2-156* پتروشیمی تبریز 0-0 مهرکام پارس تهران 

2-157* نساجی مازندران 1-3 گسترش فولاد تبریز 

2-158* گل گهر سیرجان 4-1 فولاد نوین اهواز 

2-159* داماش گیلان 1-0 شن سا اراک 

2-160* مس سرچشمه 3-1 شیرین فراز کرمانشاه 

جدول‌ها در ادامه...

ادامه مطلب ...

یکشنبه 16 خرداد 1389

نام: لیگ دسته دو باشگاه‌های ایران
فصل: 138۹-۱۳۸۸ 

تاریخ آغاز: 

مرحله‌ی اول: چهارشنبه 6/8/۱۳۸8
مرحله‌ی دوم: جمعه 26/1/1389 

مرحله‌ی سوم: جمعه 7/3/1389 

بازی‌های پلی‌آف: دوشنبه 23/1/1389 

اولین بازی: چهارشنبه 6/8/۱۳۸8

تاریخ پایان: 

مرحله‌ی اول: شنبه 22/12/۱۳۸8
مرحله‌ی دوم: پنج‌شنبه 30/2/1389 

مرحله‌ی سوم: پنج‌شنبه 13/3/1389 

بازی‌های پلی‌آف: دوشنبه 30/1/1389 

آخرین بازی: پنج‌شنبه 13/3/1389 

مدت برگزاری: 

مرحله‌ی اول: 136 روز
مرحله‌ی دوم: 36 روز

مرحله‌ی سوم: 7 روز

بازی‌های پلی‌آف: 8 روز 

جمعاً: 219 روز 

تعداد تیم‌ها: 36 تیم
طرز برگزاری:در مرحله‌ی اول 36 تیم در 4 گروه 9 تیمی تقسیم شدند که پس از پایان بازی‌های گروهی مرحله‌ی اول، تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله‌ی دوم صعود کردند و تیم‌های هشتم و نهم هر گروه نیز به طور مستقیم به لیگ دسته سه سقوط کردند؛ از بین تیم‌های هفتم چهار گروه با انجام دو بازی حذفی، دو تیم دیگر به دسته سه سقوط کرده و دو تیم برنده ابقا شدند. (جمعاً 10 تیم سقوط کردند)
8 تیم صعودکننده به مرحله‌ی دوم نیز در دو گروه 4 تیمی تقسیم شدند که پس از پایان بازی‌های دوره‌ای تیم‌های اول و دوم هر گروه (جمعاً 4 تیم) به طور مستقیم به لیگ دسته یک صعود و هم‌چنین مرحله‌ی سوم صعود کردند.
در مرحله‌ی سوم، تیم‌های دوم دو گروه، بازی رده‌بندی و تیم‌های اول، فینال را برگزار کردند. (هر دو بازی به شکل رفت و برگشت)
تعداد بازی‌های تنظیم شده: 320 بازی
تعداد گل‌های به ثمر رسیده: ۷۶۵ گل
میانگین گل برای هر بازی: ۲.۳۹ گل برای هر بازی
پر گل‌ترین بازی: شهرداری لنگرود 7-2 نفت و گاز گچساران (هفته‌ی ششم مرحله‌ی اول؛ گروه 2)
بهترین برد: 
شهرداری انزلی 0-6 نفت اهواز (هفته‌ی ششم مرحله‌ی دوم؛ گروه 1) 

ماشین‌سازی تبریز 5-0 پالایش گاز ایلام (هفته‌ی دهم مرحله‌ی اول؛ گروه 1) 

مقاومت تهران 5-0 گلچین رباط کریم (هفته‌ی یازدهم مرحله‌ی اول؛ گروه 1) 

سپیدرود رشت 5-0 هپکو اراک (هفته‌ی یازدهم مرحله‌ی اول؛ گروه 1)

شهرداری لنگرود 7-2 نفت و گاز گچساران (هفته‌ی ششم مرحله‌ی اول؛ گروه 2) 

سایپا شمال مازندران 5-0 صنعت نفت نوین آبادان (هفته‌ی هشتم مرحله‌ی اول؛ گروه 3) 

* قطعا بازی اول بهترین برد محسوب می‌شود؛ اما برای مشخص شدن بهترین برد در مرحله‌ی اول سایر بازی‌ها را نیز لیست کردیم.
بهترین گلزن (ها):؟
بهترین تیم شهرستانی: سپیدرود رشت (قهرمان) - نفت اهواز (نایب‌قهرمان)
تیم‌های سقوط کننده به دسته‌ی پایین‌تر: آریا سپاهان قم - هپکو اراک - پرسپولیس زاهدان - پرسپولیس بجنورد - آرد گلستان - شهرداری ماهشهر - خیبر بوژان لرستان - افتخار بیرجند - آرمین تهران - پالایش گاز ایلام 

تیم‌های صعود کننده به دسته‌ی بالاتر: سپیدرود رشت - نفت اهواز - شهرداری یاسوج - فولاد یزد 

یکشنبه 16 خرداد 1389

تیم‌های صعود کننده به لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور فصل 90-1389، برای تعیین رده‌های اول تا چهارم لیگ دسته دو با انجام بازی‌های رفت و برگشتی، به کار خود در این فصل پایان دادند. 

نتایج کامل مرحله‌ی سوم و پایانی لیگ دسته دو فصل 89-1388 به این شرح است:

رده‌بندی 

دور رفت (7/3/1389) 

شهرداری یاسوج 5-2 فولاد یزد 

دور برگشت (13/3/1389) 

فولاد یزد 2-1 شهرداری یاسوج  

مجموع: شهرداری یاسوج 6-4 فولاد یزد

فینال 

دور رفت (7/3/1389) 

نفت اهواز 1-0 سپیدرود رشت 

دور برگشت (13/3/1389) 

سپیدرود رشت 1-0 نفت اهواز (پنالتی: سپیدرود 4-3 نفت) 

مجموع: سپیدرود رشت 1-1 نفت اهواز (پنالتی: سپیدرود رشت 4-3 نفت اهواز) 


 

تیم‌های اول تا چهارم: 

قهرمان: سپیدرود رشت 

نایب‌قهرمان: نفت اهواز 

سوم: شهرداری یاسوج 

چهارم: فولاد یزد 

   1       2    >>