صباباطری:
صباباطری قم از ایران در روز اول این رقابتها با کسب تساوی در عربستان مقابل تیم الاهلی این کشور به سایر همگروهیهای خود نشان داد که تیم دست و پا بستهای نیست.
صباباطری که عنوان بهترین خط دفاع لیگ ایران را در اختیار دارد، در لیگ برتر ایران با 16 تساوی رکورددار تعداد مساوی است؛ در لیگ قهرمانان هم این تیم علیرغم بازی خوب و تهاجمی که از خود نشان داد به کسب دومین تساوی لیگ قهرمانان در خانه رضایت داد.
بازیکنان صباباطری: المیز تولیا، محمد همرنگ، محسن بیات، عادل کلاهکج، مهدی خیری (محمد نوری 59)، شیث رضایی، فریدون فضلی (محسن بیاتینیا 67)، محسن یوسفی (حمیدرضا فرزانه 78)، امیرحسین فشنگچی، مجتبی اسدی (C)، غلامرضا رضایی
بازیکنان الاهلی: محمد قاسم جمعه (C)، خالد محمد عبدالله، عبید خلیفه، ولنی اسپیلیندر، احمد خلیل ثبات (محمد رشید 75)، حسنی عبدرابو، میلاد میداوودی (اسماعیل سلام 63)، یوسف جابر، کیسر کلدرسون، علی حسین یوسف حسن المزم، عبید محد مجید الطویله
پرسپولیس:
پرسپولیس روز اول بازیها را با یک برد آسان آغاز کرد اما در روز دوم یک تساوی سخت و مهم به دست آورد.
بازیکنان پرسپولیس: علیرضا حقیقی، سپهر حیدری، علیرضا محمد، کریم باقری (C)، محمد علی کریمی (ابراهیم توره 80)، علیرضا واحدی نیکبخت (محمد منصوری 1+90)، مازیار زارع، مجتبی شیری، پژمان نوری، هادی نوروزیپور (حمیدرضا علیاصغر 65)، رحمان رضایی
بازیکنان الشباب: والد عبدالله، صالح علی محمد، نیف علی، ریکاردو دسوزا (عاطف عبدوح 61)، مارسلو کاماچو، عطیف احمد، حسن فلاته، عبدالله شوهیل، ناصر الشمرانی (ناجی محمد 75)، فیضل بن سلطان (عبدالعزیز ناصر 61)
در دومین روز از مرحلهی گروهی لیگ قهرمانان آسیا فصل 2009، نمایندگان ایران به سه تساوی و یک باخت دست یافتند.
در روز اول این رقابتها که ایرانیان 2 برد، یک تساوی و یک باخت کسب کرده بودند، بهترین عملکرد را در غرب آسیا داشتند اما در روز دوم این رقابتها عنوان چهارم را از بین پنج مشور غرب آسیا کسب کردند.
گروه 1:
صباباطری ایران 0-0 الاهلی امارات
پاختاکور ازبکستان 1-1 الهلال عربستان
گروه 2:
شارجه امارات 0-2 الغرافه قطر
الشباب عربستان 0-0 پرسپولیس ایران
گروه 3:
اوم صلال قطر 1-3 الاتحاد عربستان
استقلال ایران 1-1 الجزیره امارات
گروه 4:
الاتفاق عربستان 2-1 سپاهان ایران
الشباب امارات 2-0 بنیادکور ازبکستان
گروه 5:
نیوکاسل جتز استرالیا 2-0 هیوندایی موتورز کرهی جنوبی
ناگویا ژاپن 0-0 گوآن چین
گروه 6:
اف سی سئول کرهی جنوبی 2-4 گامبااوزاکا ژاپن
شاندونگ چین 5-0 اسریویجایا اندونزی
گروه 7:
کاشیما آنتلرز ژاپن 2-0 شانگهای چین
نیروی زمینی سنگاپور 0-2 سوون بلووینگز کرهی جنوبی
گروه 8:
تیانجین تدا چین 2-2 سنترال کست استرالیا
پوهانگ استیلرز کرهی جنوبی 1-1 کاوازاکی ژاپن
عملکرد تیمهای غرب آسیا: (روز دوم)
کشور | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
عربستان | 4 | 2 | 2 | 0 | 6 | 3 | 8 |
امارات | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 5 |
قطر | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 3 |
ایران | 4 | 0 | 3 | 1 | 2 | 3 | 3 |
ازبکستان | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 |
عملکرد تیمهای شرق آسیا: (روز دوم)
کشور | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
ژاپن | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 3 | 8 |
چین | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 4 | 5 |
کرهی جنوبی | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 7 | 4 |
استرالیا | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | 4 |
اندونزی | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 |
سنگاپور | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
در دومین روز از مرحلهی گروهی لیگ قهرمانان آسیا، دو تیم ایرانی صباباطری قم و استقلال تهران میزبان و پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان میهمان هستند:
گروه 1:
صباباطری ایران - الاهلی امارات
پاختاکور ازبکستان - الهلال عربستان
گروه 2:
شارجه امارات - الغرافه قطر
الشباب عربستان - پرسپولیس ایران
گروه 3:
اوم صلال قطر - الاتحاد عربستان
استقلال ایران - الجزیره امارات
گروه 4:
الاتفاق عربستان - سپاهان ایران
الشباب امارات - بنیادکور ازبکستان
گروه 5:
نیوکاسل جتز استرالیا - هیوندایی موتورز کرهی جنوبی
ناگویا ژاپن - گوآن چین
گروه 6:
اف سی سئول کرهی جنوبی
شاندونگ چین - اسریویجایا اندونزی
گروه 7:
کاشیما آنتلرز ژاپن - شانگهای چین
نیروی زمینی سنگاپور - سوون بلووینگز کرهی جنوبی
گروه 8:
تیانجین تدا چین - سنترال کست استرالیا
پوهانگ استیلرز کرهی جنوبی - کاوازاکی ژاپن
در یک بازی انجام شده از مرحلهی یکهشتم نهایی جام حذفی باشگاههای کشور، امروز تیم پاس همدان با 4 گل از سد میهمان خود پیام مشهد گذشت و به مرحلهی یکچهارم نهایی این رقابتهای راه یافت.
پاس همدان 4-0 پیام مشهد
پاس همدان در مرحلهی بعد به مصاف برندهی دیدار تیمهای پرسپولیس و سپاهان اصفهان خواهد رفت.
مرحلهی اول مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور که با شرکت 36 تیم در قالب 4 گروه 9 تیمی برگزار میشود، به پایان رسید.
از هر گروه دو تیم اول (جمعا 8 تیم) به مرحلهی دوم این رقابتها صعود کردند و در این مرحله که در 2 گروه 4 تیمی برگزار میشود، از هر گروه دو تیم به لیگ دسته یک فصل 89-1388 صعود میکنند.
تیمهای نهم هر گروه به طور مستقیم به لیگ دسته سه فصل 89-1388 سقوط میکنند و از بین تیمهای هشتم چهار گروه دو تیم هم به دسته سه سقوط میکنند و دو تیم در دسته دو ابقا میشوند.
جدول گروه 1:
؟
جدول گروه 2:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | ذوبآهن اردبیل | 15 | 10 | 3 | 2 | 34 | 11 | 33 | |
2 | مس سرچشمه | 15 | 7 | 5 | 3 | 28 | 13 | 15+ | 26 |
3 | شهرداری انزلی | 15 | 7 | 4 | 4 | 18 | 15 | 3+ | 25 |
4 | شهرداری یاسوج | 15 | 5 | 5 | 5 | 17 | 15 | 2+ | 20 |
5 | داماش تهران | 15 | 5 | 4 | 6 | 15 | 16 | 1- | 19 |
6 | آرمین تهران | 15 | 5 | 4 | 6 | 17 | 19 | 2- | 19 |
7 | هپکو اراک | 15 | 4 | 5 | 6 | 15 | 22 | 7- | 17 |
8 | شانیدر ارومیه | 15 | 4 | 3 | 8 | 15 | 31 | 16- | 15 |
9 | زاگرس کردستان | 8 | 0 | 1 | 7 | 3 | 20 | 17- | 1 |
صعودکنندهها: ذوبآهن اردبیل، مس سرچشمه کرمان
سقوطکننده مستقیم: زاگرس کردستان
راهیافته به پلیاوت: شانیدر ارومیه
جدول گروه 3:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | نفت تهران | 16 | 12 | 2 | 3 | 36 | 14 | 22+ | 38 |
2 | مقاومت تهران | 16 | 10 | 1 | 5 | 32 | 18 | 14+ | 31 |
3 | ایرانجوان بوشهر | 16 | 9 | 4 | 3 | 25 | 14 | 11+ | 31 |
4 | دانشگاه آزاد لنگرود | 16 | 7 | 3 | 6 | 31 | 19 | 12+ | 24 |
5 | فولاد یزد | 16 | 5 | 4 | 7 | 29 | 29 | 0 | 19 |
6 | آرد گلستان | 16 | 5 | 4 | 7 | 17 | 20 | 3- | 19 |
7 | شهرداری شهرکرد | 16 | 5 | 1 | 10 | 17 | 37 | 20- | 16 |
8 | پالایش گاز ایلام | 16 | 3 | 4 | 9 | 18 | 34 | 16- | 13 |
9 | تربیت بندرعباس | 16 | 4 | 1 | 11 | 11 | 31 | 20- | 13 |
صعودکنندهها: نفت تهران، ایرانجوان بوشهر*(بازی رودررو: ایرانجوان بوشهر 3-1 مقاومت تهران (مجموع))
سقوطکننده مستقیم: ؟
راهیافته به پلیاوت: ؟
پلیآف گروهی: پالایش گاز ایلام – تربیت بندرعباس (بازنده به طور مستقیم سقوط میکند و برنده به پلیاوت راه مییابد)
جدول گروه 4:
تیم | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | تفاضل | امتیاز | |
1 | فولاد نوین اهواز | 16 | 8 | 7 | 1 | 28 | 10 | 18+ | 31 |
2 | استقلال جنوب | 16 | 8 | 5 | 3 | 22 | 17 | 5+ | 29 |
3 | پرسپولیس قزوین | 16 | 6 | 8 | 2 | 19 | 14 | 5+ | 26 |
4 | سپیدرود رشت | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | 19 | 3+ | 22 |
5 | صنایع طلایی سمنان | 16 | 5 | 5 | 6 | 18 | 20 | 2- | 20 |
6 | پیام شهدا کلارآباد | 16 | 3 | 7 | 6 | 14 | 20 | 6- | 16 |
7 | شهرداری کرمان | 16 | 4 | 4 | 8 | 15 | 23 | 8- | 16 |
8 | خیبر لرستان | 16 | 4 | 4 | 8 | 14 | 24 | 10- | 16 |
9 | پاسارگاد بجنورد | 16 | 3 | 6 | 7 | 18 | 23 | 5- | 15 |
صعودکنندهها: فولاد نوین اهواز، استقلال جنوب تهران
سقوطکننده مستقیم: پاسارگاد بجنورد
راهیافته به پلیاوت: ؟
پلیآف گروهی: شهرداری کرمان – خیبر لرستان (بازنده به پلیاوت راه مییابد)
تیمهای صعود کننده به مرحلهی دوم:
نیرو محرکه قزوین، (کاوهی تهران یا پرسپولیس برازجان)، ذوبآهن اردبیل، مس سرچشمه، نفت تهران، ایرانجوان بوشهر، فولاد نوین اهواز، استقلال جنوب
تیمهای سقوط کننده به لیگ دسته سه:
آرارات تهران، زاگرس کردستان، (بازندهی پالایش گاز ایلام – تربیت بندرعباس)، پاسارگاد بجنورد
تیمهای راهیافته به پلیاوت:
؟، شانیدر ارومیه، (برندهی پالیش گاز ایلام – تربیت بندرعباس)، (بازندهی شهرداری کرمان، خیبر لرستان)
در روز اول لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا فصل 2009 نمایندگان ایران با 2 برد، 1 تساوی و 1 باخت بهترین عملکرد غرب آسیا را داشتند:
جدول غرب آسیا:
کشور | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
ایران | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | 7 |
عربستان | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 5 | 7 |
ازبکستان | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 6 |
قطر | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 3 |
امارات | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 8 | 0 |
جدول شرق آسیا:
کشور | بازی | برد | مساوی | باخت | زده | خورده | امتیاز |
ژاپن | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 5 | 9 |
چین | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 5 | 6 |
کرهی جنوبی | 4 | 2 | 1 | 1 | 9 | 6 | 4 |
استرالیا | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 |
اندونزی | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | 0 |
سنگاپور | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 |