X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 6 اسفند 1388

تیم‌های ایرانی روز اوّل را با نتایجی درخشان به پایان رساندند تا انتظارات برای روزهای بعدی افزایش یابد. 


 

استقلال تهران - اولین برد پس از 2543 روز 

تیم فوتبال استقلال تهران که بعد از پیروزی 2-1 مقابل السد قطر در لیگ قهرمانان فصل 2003-2002 رنگ پیروزی در این تورنمنت را در 8 بازی ندیده بود، بالاخره به پیروزی دست یافت؛ اما یک پیروزی ارزشمند در عربستان و مقابل الاهلی این کشور. 

در این بازی برخلاف انتظارات دروازه‌بان باتجربه‌ی و کاپیتان دوم این تیم و سنگربان دوم تیم ملی - وحید طالب‌لو - در درون دروازه قرار نگرفت و محمد محمدی وظیفه‌ی حراست از دروازه را بر عهده گرفت که بسیار عالی از عهده‌ی این مسئولیت برآمد و با گرفتن موقعیت‌های فراوان و مهار ضربه‌ی پنالتی مهاج برزیلی حریف، نقش عمده‌ای در این پیروزی ایفا کرد. 

بازیکنان استقلال: 

محمد محمدی - مهدی امیرآبادی (امیرحسین صادقی 90) - هادی شکوری - پژمان منتظری - حنیف عمران زاده - حسین کاظمی - کیانوش رحمتی - خسرو حیدری - فابیو جانواریو (هاشم بیک زاده 71) - سیاوش اکبرپور - فرهاد مجیدی (سید مهدی سید صالحی 85) 


 

ذوب‌آهن اصفهان - بازگشت پس از 2120 روز 

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان نیز بعد از چند سال دوری از لیگ قهرمانان، با پیروزی به این تورنمنت برگشت. این تیم در آخرین بازی لیگ قهرمانان در روز 16/2/1383 با نتیجه‌ی 2-0 مغلوب پاختاکور ازبکستان شد. 

در این بازی تیم ذوب‌آهن میزبان می‌توانست با بیش از یک گل حریف اماراتی خود را بدرقه کند؛ اما اولین حضور بازیکنان در لیگ قهرمانان، سبب کمبود عنصر تجربه در این تیم شد و به یک گل بسنده کردند. 

بازیکنان ذوب‌آهن: 

شهاب گردان - سید محمد حسینی - فرشید طالبی - محمد صلصالی - حسن اشجاری - محمد منصوری (مصطفی صالحی‌نژاد 90) - قاسم حدادی‌فر (محسن مسلمان 86) - سینا عشوری زاد - محمدرضا خلعتبری - ایگور کاسترو - محمد قاضی (اسماعیل فرهادی 74)  


 

مس کرمان - اوّلین تجربه با سرمربی پرتجربه 

با وجود این که تیم مس کرمان برای اولین بار در این تورنمنت شرکت می‌کند، امّا از سرمربی باتجربه‌ای به نام لوکا بوناچیچ در نیمکت خود بهره می‌برد. این سرمربی که پیش از این سابقه‌ی نایب‌قهرمانی آسیا با تیم سپاهان را دارد، در روز اوّل نشان داد که برای حریفان زنگ تفریح نخواهد بود. 

مس بازی اول خود را با نتیجه‌ی 4-2 به سود خود به پایان رساند؛ اما خط دفاع متزلزل این تیم، باید زنگ خطری برای کادر فنی باشد که زحمات فصل گذشته‌ی مس را به باد ندهد. 

بازیکنان مس در بازی مقابل الاهلی امارات: 

سامان صفا - امیرحسین یوسفی - حمید غنی‌زاده - پیروز قربانی - حمید عزیززاده - فرهاد سالاری‌پور (پائولو زالترون 58) - مصطفی سیفی (روح‌الله بیگدلی 72) - قاسم دهنوی - مهدی رجب‌زاده - فرزاد آشوبی - فراز فاطمی (علی سامره 70)


 

سپاهان اصفهان - یار همیشگی لیگ قهرمانان 

در چند سال اخیر تیم سپاهان همواره نماینده‌ی ایران در لیگ قهرمانان بوده است و حتی یک‌بار به عنوان نایب‌قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. 

اما در روز نخست رقابت‌های این فصل، تنها تیم ایرانی بود که موفق به پیروزی نشد؛ اما تساوی در خانه‌ی حریف نیز می‌تواند نتیجه‌ی خوبی برای این تیم باشد. 

بازیکنان سپاهان در بازی مقابل الشباب عربستان: 

سید مهدی رحمتی - هادی عقیلی - سید جلال حسینی - محسن بنگر - احسان حاج صفی - شاهین خیری - مهدی کریمیان - مهدی جعفرپور (حسین پاپی 71) - احمد جمشیدیان (احمد آل نعمه 84) - عماد محمد رضا - ابراهیم توره 


 

بازی‌های نمایندگان ایران در روز دوم لیگ قهرمانان آسیا 2010 

استقلال - الجریره امارات 

الاتحاد عربستان - ذوب‌آهن 

سپاهان - العین امارات 

الهلال عربستان - مس